5 filmů, se kterými chtěly hollywoodské hvězdy „seknout“

05.07.2018

Určitě to taky znáte. Občas se vám prostě v práci nedaří a úkoly, které dostáváte, vám zkrátka přijdou naprosto zbytečné. Často vám ta práce vadí natolik, že si říkáte, jestli má vůbec smysl ji dělat. Jestli by nakonec nebylo lepší, kdybyste se raději poohlédli po jiném zaměstnání. Po něčem, díky čemu na strasti z předchozí práce zapomenete.

Věřte tomu nebo ne, ale i hollywoodští herci mají občas stejné problémy. Byť se zdá, že žijí pohádkový život, plný zábavy a peněz, existují i filmy, které jim jejich práci zhnusí natolik, že už ji zkrátka za žádnou cenu nechtějí dělat. Naštěstí se však „za každým mrakem skrývá slunce“ a za každým otřesným filmem najdete jeden povedený.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti filmů, které hollywoodské hvězdy přiměly k tomu, aby uvažovaly nad odchodem od filmu, či dokonce koncem své kariéry.

5. Brad Pitt – Interview s upírem

Interview s upírem je úspěšný film z roku 1994, který má skutečně skvělé obsazení. Bok po boku v něm totiž hrály takové hvězdy jako Tom Cruise (55), Kirsten Dunst (36), Antonio Banderas (57) nebo Brad Pitt (54). Právě ten posední zmíněný však nebyl s natáčením filmu spokojený natolik, že chtěl dokonce od natáčení během produkce odejít.

Děj filmu se točí okolo dvou upírů, prastarého Lestata (Tom Cruise) a jeho nového „učedníka“ Louise (Pitt). Louis byl citlivý mladík, kterého Lestat v roce 1791 proměnil v nového upíra, aby ho tak oprostil od lidských utrpení. Později však Louis začíná zjišťovat, že je nesmrtelnost mnohem větší břímě než jakékoliv lidské soužití a strasti. Kromě jejich společného života se Interview s upírem věnuje i další proměně v upíra, kterou podstoupí desetiletá Claudia v podání Kirsten Dunst.

Zajímá vás, proč chtěl Pitt od takto úspěšného filmu odejít? Odpověď je jednoduchá. Vadil mu nedostatek světla. Upíři jsou totiž pověstní tím, že jim ubližuje denní světlo, a tak se celé natáčení muselo odehrávat v temných prostorách s umělým osvětlením. To znamenalo, že Pitt po dobu šesti měsíců téměř neviděl slunce.

Kromě toho musel nosit i těžký nepohodlný kostým a nepříjemné žluté kontaktní čočky, aby vypadal jako upír z přelomu 18. a 19. století. Práce na filmu mu vadila natolik, že během natáčení zavolal producentovi snímku Davidu Geffenovi (75), aby se ho zeptal, kolik by ho stálo z filmu „vycouvat“. Když se Pitt dozvěděl, že by musel zaplatit přes 40 milionů dolarů, tak si svůj tah přeci jen rozmyslel a film dotočil do konce.

4. Robert Pattinson – Sin Límites

Pokud si myslíte, že filmem, kvůli kterému chtěl Robert Pattinson (32) ukončit kariéru je nechvalně proslulé Stmívání, musíme vás bohužel vyvést z omylu. O účasti na této sérii pro dospívající dívky tento talentovaný britský herec velmi rád vtipkuje a celkově je za něj rád, jelikož mu otevřel brány do světa showbyznysu.

Snímek, který mu však dlouho ležel v žaludku, se natáčel ještě před Stmíváním. Šlo o životopisný snímek o světoznámém španělském surrealistickém malíři Salvadoru Dalí s názvem Sin Límites. Film pojednává především o Dalího vztazích s ostatními umělci, a především o tom, který měl s Federicem Garcíou Lorcou, kterého ve filmu ztvárnil Javier Beltrán (35). Tento vztah totiž ve filmu z roku 2008 přerostl z přátelství v romantickou záležitost. O jejich vztahu však ve skutečnosti nejsou žádné důkazy a tak jde s největší pravděpodobností o výplod fantazie filmařů.

Pattinson byl v té době ještě poměrně nezkušeným hercem, a tak mu dost vadilo natáčení scén, ve kterých měl hrát nahý. Nejhorší pro něj však byla scéna, kde musel v roli Dalího masturbovat. Jeho hraný výkon však údajně nebyl dostatečně přesvědčivý, a tak musel tuhle scénu zahrát doopravdy.

Právě kvůli těmto scénám Pattinson přemýšlel, že nejenže opustí natáčení Sin Límites, ale že celkově zanechá herectví a raději se bude věnovat zcela jinému povolání.

3. Jessica Alba – Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Filmy ze série Fantastická čtyřka nemají moc dobrou pověst. Obecně se ví, že je studio 20th Century Fox vydávalo jen proto, aby si na ně udrželo práva. Nikdo se už pak moc nezabýval tím, jestli půjde o dobrý film, hlavně že vyjde a studio z něj bude moct dál těžit. Naštěstí se tahle situace může konečně změnit, jelikož Fox nedávno prodal práva na Fantastickou čtyřku zpátky Marvelu, od kterého je dříve odkoupil.

Tato změna už se ale s největší pravděpodobností nebude týkat Jessicy Alby (37), která v prvních dvou filmech v letech 2005 a 2007 hrála. Tu práce na druhém díle navíc znechutila natolik, že už ji v současnosti ve filmech téměř nevídáme. Fantastická čtyřka je jedním z vůbec prvních superhrdinských týmů a ve filmu s podtitulem Silver surfer stojí proti své dosud největší výzvě, tajemnému mimozemskému „surfaři“, který za sebou na Zemi zanechává ničivou spoušť.

Důvodem pro hereččinu zášť vůči filmu nejsou složité zákulisní machinace, ale jedna jediná scéna, která mladou nadějnou herečku rozhodila natolik, že začala přemýšlet, jestli vůbec na herectví má. V této scéně totiž měla brečet, ale režisér Tim Story (48) jí řekl, že její pláč vypadá moc reálně a nehezky, a že má raději nasadit neutrální výraz, a slzy jí pak na obličej přidají pomocí speciálních počítačových efektů.

Možná že chtít, aby vaše herečka vypadala emocionálně na dně, ale zároveň i přitažlivě a sexy, jsou už trochu přehnané požadavky.

2. Ian McKellen – Hobit

Jen těžko byste hledali větší hereckou legendu, než je sir Ian McKellen (79). Tento britský gentleman má na svém životopise hned několik úctyhodných „zářezů“ v dost ikonických rolích. Ztvárnil například legendárního Magneta v sérii X-Men, je uznávaným Shakespearovským divadelním hercem a v neposlední řadě je spojován i s nezapomenutelným čarodějem ze Středozemě.

Právě role Gandalfa v Hobití trilogii však McKellena málem odradila natolik, že uvažoval o tom, že od filmu odejde. Původní Pán prstenů totiž využíval především praktické triky, které se spoléhaly na různé perspektivy, speciálně upravené interiéry a podobné, „realistické“ triky. Natáčení všech tří dílů Hobita však začalo v době, kdy byly záběry z filmových kamer natolik dokonalé, že by divák mohl tyto triky odhalit pouhým okem.

Natáčení se proto mnohem více spoléhalo na zelená plátna, na která se obraz později umístí v počítači. Herci tak už nehrají ve skutečných interiérech a exteriérech, ale po většinu času jsou umístěni sami v místnostech plných zelené barvy, kde mají předvádět svůj herecký um.

To samozřejmě divadelnímu herci ze „staré školy“ připadalo velmi podivné a podle svých slov si přišel nepatřičně a zbytečně. Údajně také málem opustil natáčení během několika prvních dnů produkce. Naštěstí ho však filmový štáb Hobita nakonec přesvědčil, aby u natáčení zůstal. To se nakonec ukázalo jako velmi šťastný tah, jelikož scény s Gandalfem v popředí jsou jedny z těch nejlepších, které může Hobit nabídnout.

1. Jeremy Renner – Avengers

Jeden superhrdinský film už na našem seznamu máme. Věděli jste ale, že hercům mohou jejich povolání znechutit i ty nejúspěšnější filmy, jejichž pokračování v kinech ještě stále lámou rekordy? Ano, mluvíme o prvních Avengers, jejichž třetí díl se už téměř třetí měsíc drží na plátnech českých kin.

První Avengers z roku 2012 popisovaly vůbec první filmové spojení těch nejsilnějších hrdinů z komiksového studia Marvelu, jejichž slávu odstartoval Iron Man už v roce 2008. Diváci Avengers měli konečně možnost vidět, jak bude v moderním filmu fungovat spolupráce Kapitána Ameriky, Iron Mana, Thora, Hulka, Black Widow a Hawkeye proti mimozemské hrozbě.

Právě představitel Hawkeye, Jeremy Renner (47) se se svou rolí dlouhou dobu nemohl sžít. Nevadilo mu, že je jeho postava s lukem a šípem trochu nepatřičná v přítomnosti boha hromu a blesku, supervojáka, miliardáře a podobně, ale vadila mu plochost jeho role. Ta však měla v příběhu filmu své opodstatnění.

Hawkeye se totiž v úvodu filmu stane jakousi zhypnotizovanou „zombie“, která kvůli Lokiho magickému žezlu bezmyšlenkovitě plní každý jeho rozkaz. Hrát někoho s vymytým mozkem zkrátka není žádná výzva a Rennerovi tato role vyloženě vadila. Renner se tvůrců filmu dokonce ptal, zda by nemohli jeho postavu ve filmu zabít, aby nemusel dál natáčet.

Ve druhém filmu však naštěstí dostal mnohem charizmatičtější osobnost a stal se tak jednou z nejoblíbenějších postav MCU (Marvel Cinematic Universe). Proto byla pro spoustu jeho fanoušků obrovská rána, když se neobjevil ve třetím díle s názvem Infinity War. Nezbývá než doufat, že ho uvidíme ve čtvrtém díle, který se do kin dostane v příštím roce.

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Robert Pattinson, Brad Pitt, Ian McKellen, Jeremy Renner, Jessica Alba

Filmy:
Fantastická čtyřka: Silver Surfer, Interview s upírem, Sín límites, Hobit: Neočekávaná cesta

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, natáčení filmu, slavní herci, hollywoodští herci
TOPlist