5 filmů, které mohly skončit mnohem dříve

19.01.2021

Asi každému je jasné, že kdyby se filmové postavy chovaly jako normální lidé, jejich snímky by nebyly ani z poloviny tak zábavné. Napadlo vás ale někdy, že by naprosto banální a zřejmá rozhodnutí mohly zkrátit i délku jednotlivých filmů? Ke spoustě nervydrásajících událostí by totiž vůbec nemuselo dojít, kdyby se filmoví hrdinové zachovali tak, jak by to udělal normální člověk.

V dnešním článku jsme se proto rozhodli představit pětici momentů, které mohly nejen zkrátit délku svých filmů, ale i zastavit celé filmové série. Jde při tom o jednoduché aktivity, které by za běžných okolností nejspíš napadly většinu z nás. Chcete vědět, které filmy mohly skončit mnohem dříve? Pak se určitě pusťte do dnešního článku.

5. Vetřelec

První moment dnešního článku, který mohl hrdinům kultovního Vetřelce nejen spoustu starostí, ale i životů, je vlastně poměrně aktuální. Jde totiž o dodržování pravidel nařízené karantény. Posádku vesmírné lodi Nostromo však tehdy neohrožoval nebezpečný virus, ale krvelačný mimozemšťan.

Kdyby astronauti poslechli varování Ellen Ripleyové v podání Sigourney Weaver (71), mohlo jich kontakt s mimozemským zabijákem přežít mnohem více. Protože však po útoku na Kanea porušili doporučenou karanténu, mohla o brutálním řádění vychytralého vetřelce vyprávět už jenom Ripleyová.

Když se totiž Kane dostane do kontaktu s vesmírným parazitem, Ripleyová nechce zbytek posádky pustit na palubu lodi. Jako velící důstojník má k zavedení karantény pravomoci, a její rozhodnutí je v souladu s pravidly. Android Ash však pravidla poruší (jeho tajným úkolem je totiž dopravit vetřelce zpátky na Zemi), pustí posádku na palubu, a tím začnou jatka. Tady už nepomůže ani svěcená dezinfekce.

4. Sám doma

Rodinná komedie s názvem Sám doma je pro mnohé nedílnou součástí Vánoc, podobně jako jsou pro jiné důležité třeba Tři oříšky pro popelku. I tahle filmová série však mohla skončit mnohem dřív, kdyby Macaulay Culkin (40) v roli vynalézavého Kevina udělal jednu jednoduchou věc. Přes svou nespornou důmyslnost a vychytralost na „Mokré bandity“ zavolá policii až v poslední chvíli, kdy už nemotorní zloději spustí všechny pasti, které na ně políčil.

Jedině policie totiž mladého chlapce nakonec před zločinci zachrání. Je proto zvláštní, že Kevin na tísňovou linku nezavolal mnohem dřív. Vzhledem k tomu, že o chystaném vloupání věděl hodně dopředu, protože Harryho a Marva zaslechl při plánování jejich nezákonných aktivit, mohl si Kevin ušetřit spoustu práce s přípravou všech nástrah.

Možná, že ale chtěl oba lupiče podrobit vší té bolesti a úrazům, které by za běžných okolností rozhodně nebyly slučitelné se životem. Možná, že je to Kevin McCallister, kdo je hlavním padouchem oblíbeného filmu ze začátku devadesátých let!

3. Avengers: Infinity war

Následující prohřešek si velmi dobře uvědomuje i ten, kdo se ho dopustil. Superhrdinští Avengers měli během událostí filmu s podtitulem Infinity War řadu příležitostí, jak zastavit šílenství obávaného Thanose. Nikdo se k tomu nedostal tak blízko jako sám bůh hromu v podání Chrise Hemswortha (37).

Thor svému nepříteli, který se chystal vyhladit polovinu veškerého života ve vesmíru, dokonce zasadil ránu, která by byla pro většinu smrtelníků naprosto zničující. Jelikož se však jednalo o Thanose, zásah sekerou do hrudníku pro něj neznamenal skoro nic. Kdyby ale Thor zamířil o něco výš, nebyl by Thanos schopen lusknout prsty a naplnit svůj cíl.

Ještě lepší by možná bylo, kdyby se místo hlavy nebo hrudníku Thor zaměřil na ruku svého protivníka. Na té má totiž bájnou Rukavici nekonečna, která mu dává moc téměř nad celým vesmírem. Kdyby mu proto bůh hromu usekl ruku, vůbec by nemuselo dojít ani k následujícímu dílu s podtitulem Endgame. To by ale studio Disney nikdy nedopustilo, protože právě Endgame se stalo nejvýdělečnějším filmem všech dob.

2. Dobyvatelé ztracené archy

Události následujícího filmu by se vyřešily samy mnohem jednodušeji, kdyby do nich hlavní hrdina zkrátka nešťoural. Původní příběh o nejslavnějším filmovém archeologovi nese název Dobyvatelé ztracené archy, a Indiana Jones v podání Harrisona Forda (78) je dodnes na vrcholu mnoha žebříčků o nejoblíbenějších filmových postavách.

Je to charizmatický a inteligentní muž, který si jde za svým, i když se mu do cesty postaví zdánlivě nepřekonatelné překážky. Kdyby ale čas od času nechal věci „ležet“, s největší pravděpodobností by si ušetřil dost práce. To se potvrdilo i v jeho prvním filmovém příběhu, kdy se vydal hledat legendární archu úmluvy.

Po tom samém artefaktu však zároveň pátrali i nacisté. Ti bez Indyho neměli dostatek indicií, aby vůbec zjistili, kde se archa nachází. I kdyby se jim ale nějakým způsobem její skrýš podařilo objevit, ani zde by hlavní hrdina nemusel nijak zasahovat. Nacisté by ji otevřeli (stejně jako tomu bylo ve filmu), a moc ukrytá v tomto artefaktu by je opět všechny roztavila do kaluží krve a dalších ostatků.

1. Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Trilogie Pána prstenů je dodnes mnohými považována za to vůbec nejlépe zpracované filmové fantasy. Epické bitvy, mocní čarodějové a nepravděpodobní hrdinové jsou jen malými součástkami obrovského kolosu, kterému dal Tolkien jméno Středozem. Téměř každý si zde může najít svou oblíbenou postavu nebo událost, a protože je Tolkienův svět tak obsáhlý, je opravdu z čeho vybírat.

I tak obsahuje sága tohoto slavného spisovatele poměrně velkou chybu, na které stojí veškeré příběhy odehrávající se ve Středozemi. Veškeré patálie, kterým společenstvo v čele s Frodem a Gandalfem ve filmech stojí, mohly být vyřešeny o zhruba tři tisíce let dříve, kdyby Elrond nenechal zničení prstenu v rukách Isildura.

Isildur se totiž po porážce Saurona (k překvapení doslova nikoho) rozhodne, že si Prsten moci nechá, a ten mu okamžitě začne měnit osobnost. Elrond samozřejmě vliv prstenu znal, a proto okamžitě poznal, že si Isildur celou záležitost kolem zničení prstenu rozmyslel. Mohl mu mocný kroužek jednoduše vyrazit z ruky do horké lávy Hory osudu a byl by klid.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Harrison Ford, Macaulay Culkin, Chris Hemsworth, Sigourney Weaver

Filmy:
Sám doma, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Vetřelec, Dobyvatelé ztracené archy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, slavné filmy, sci-fi filmy, filmové postavy, komiksy, marvel, žebříčky filmů, filmové scénáře
TOPlist