5 filmových sérií, které se konečně dočkají svého pokračování

26.05.2023

Hollywood se v současnosti nemůže nabažit různých spinoffů, remaků a filmových pokračování. Přesto však některé filmy a filmové série už několik let čekají na nový díl jako na smilování. Většina jejich fanoušků už nad možností dalších pokračování zlomila hůl, a proto vás dnešní článek s největší pravděpodobností mile překvapí.

Dnes vám totiž představíme pětici filmů a filmových sérií, které se přes obrovskou prodlevu dočkají dalšího dílu. U některých z nich jsme museli čekat několik let, u jiných to byly desítky. Přesto se ale hollywoodští bozi smilovali a přichystali si pro nás hned několik pokračování, které už nikdo nečekal.

Já, legenda

Katastrofický hororový snímek s názvem Já, legenda šel do kin v roce 2007 a u diváků a kritiky vzbudil rozporuplné reakce. Všichni od něj měli obrovská očekávání, a ne každé z nich se filmařům podařilo naplnit. Jeden z největších problémů byl konec filmu, který se naprosto rozcházel s původní knižní předlohou.

Přesto si ale Já, legenda získal spoustu fanoušků, kteří nadšeně čekali, jak bude příběh postapokalyptického vědce Roberta Nevilla v podání Willa Smithe (54) pokračovat. Otázkou bylo, jestli vůbec pokračovat může, protože první snímek končil jeho hrdinnou obětí.

Mluvilo se tedy o prequelu nebo o přepsání původního konce, ale žádné konkrétní informace nepřišly. Tedy až doposud. Podle nejnovějších zpráv ale projekt není u ledu a nejspíš se do hlavní role vrátí i sám Smith. Film má navíc produkovat Michael B. Jordan (36) a nejspíš se bude počítat s alternativním koncem, ve kterém Robert Neville nezemře.

Constantine

Jen málokterý komiksový film je tak nedoceněný, jako Constantine z roku 2005. Jde o film o novodobém bojovníkovi proti silám temna, který je schopný rozpoznat anděly a démony, ačkoliv se maskují lidským vzezřením. Film si v době svého vydání nezískal přímo bouřlivé ohlasy, ale postupně se z něj stal kultovní hit.

To bylo jedním z hlavních důvodů, proč bylo vloni v srpnu oznámeno první pokračování temného komiksového příběhu. Do hlavní role by se podle všeho měl vrátit Keanu Reeves (58). Zdá se, ale že situace kolem druhého Constantina ale není tak růžová, jak by se mohlo zdát. Vedení DC v současnosti prochází restrukturalizací, kvůli které už řada filmů dostala stopku.

Držme palce, že bude Reeves pokračovat ve své sequelové jízdě, kdy má za sebou v posledních letech nový Matrix, čtvrtého Johna Wicka nebo Billa & Teda.

Policajt v Beverly Hills

Eddie Murphy (62) se během své kariéry proměnil z úspěšného stand-up komika, ve hvězdu komediálních filmů, až ve vyhořelou celebritu, která si neumí vybrat kvalitní projekt. Za svůj úspěch na filmovém plátně vděčí především sérii akčních komedií s názvem Policajt v Beverly Hills, ve kterém si zahrál výstředního detektiva Axla Foleyho.

Jak to tak ale bývá, s každým dalším dílem klesala kvalita jednotlivých filmů a třetí díl už je pouze stínem původního snímku. Po neuvěřitelných 30 letech to ale Eddie zkusí znovu, jelikož se máme v příštím roce dočkat čtvrtého dílu série. V současnosti zažívá komik drobný comeback, a bude zajímavé sledovat, jestli mu v tom čtvrtý Policajt v Beverly Hills pomůže, nebo mu naopak uškodí.

Postradatelní

Poslední díl Postradatelných se do kin dostal v roce 2014 a dlouhou dobu to vypadalo, že je se sérií amen. Stallone (76) natáčení opustil, prý kvůli tvůrčím neshodám, a dlouho o případném čtvrtém pokračování nepadlo ani slovo. Vrátil se až v roce 2018 a natáčení skončilo na konci roku 2021.

Potom se ale vrátilo částečné informační embargo a po filmu, jako by se slehla zem. To ale nevěstí nic dobrého, protože se máme čtvrtých Expandables dočkat už v září letošního roku. Protože jsme ale neviděli jediný trailer, je možné, že studio Lionsgate drží všechny informace pod pokličkou schválně. Vzhledem k turbulentnímu natáčení je možné, že se blíží průšvih.

Gladiátor

Na konec dnešního článku jsme si nechali možná nejpřekvapivější informaci. Do kin se vrátí oscarový snímek Ridleyho Scotta (85). To je sice dost široký pojem, ale napovíme vám i tím, že se do kin dostal v roce 2000 a hlavní roli si v něm zahrál Russel Crowe (59). Už asi nemá cenu tajit, že jde o Gladiátora.

Druhý díl se ale nejspíš bude muset obejít bez tohoto australského herce. To ale neznamená, že bude Gladiátor 2 herecky slabý. Podle dostupných informací by se v něm měl objevit například Paul Mescal (27), Pedro Pascal (48) nebo Denzel Washington (68). O příběhu zatím moc informací nevíme, ale nejspíš se v čase posuneme trochu dál směrem k přítomnosti.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Keanu Reeves, Russell Crowe, Sylvester Stallone

Filmy:
Policajt v Beverly Hills, Constantine, Já, legenda, Expendables: Postradatelní

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
oscarové filmy, komiksové filmy, nejočekávanější filmy, filmové série, filmové sequely, dlouho připravované filmy, Gladiátor 2, filmová pokračování, já legenda
TOPlist