5 filmových párů, jejichž herci se ve skutečnosti nesnášeli

27.02.2018

Ve filmu jsou spolu sladcí a dokonalí až k pláči, ale jakmile vypne kamera, nemůžou jeden druhého cítit. Spousta hereckých dvojic, do kterých byste to podle filmových výkonů nikdy neřekli, si během natáčení neustále vjížděla do vlasů. Které jsou ty nejznámější?

5. Charlize Theron a Tom Hardy – Šílený Max (2016)

Postapokalyptický svět, kde nikdo nemůže věřit nikomu, a všichni si jdou po krku, vystihuje zároveň i vztah, jaký mezi sebou měli během natáčení hlavní protagonisté Tom Hardy (40) a Charlize Theron (42). Tom jako Šílený Max se v poušti střetává se skupinou, kterou vede rebelující Imperator Furiosa. Přestože se oba nejprve pokusí druhého zabít, nakonec spojují své síly. To vyžaduje nejen značnou dávku odvahy, ale i důvěry.

Tom Hardy trval i během přestávek na tom, aby se představitelé drželi svých rolí. Navzdory tomu, jaké to mezi nimi vyvolávalo spory, si Charlize Theron myslí, že díky tomu je film tak kvalitní, jaký je, a kdyby spolu vycházeli, byl by desetkrát horší. Podle ní si prošli stejnou cestou, jako jejich postavy. Od natáčení ovšem uplynula nějaká doba a obě hvězdy se nakonec spřátelily. Tom prohlásil o Charlize, že je nejtalentovanější herečka své generace a poslal jí vzkaz, ve kterém se přiznává, že mu bude tak trochu chybět.

4. Julia Roberts a Nick Nolte – Miluju trable (1994)

Akční romantická komedie Miluju trable svedla dohromady cesty úspěšného spisovatele a novináře Petera Bracketta a mladé reportérky Sabriny Petersonové. Jak by se dalo čekat, ve vztahu nováček – veterán okamžitě zavládla nevraždivost, ovšem pouze do chvíle, kdy se oba žurnalisty pokusí ve stejném místě a čase neznámý pachatel zavraždit. Peter a Sabrina spojí své síly, protože jinak než společně nemohou rozluštit záhadu na pozadí vlakové havárie.

Podle Julie Roberts (50) se Nick Nolte (77) choval během natáčení jako nesnesitelné macho, odpuzoval ji natolik, že ho označila za nejhoršího herce, se kterým kdy pracovala. Nick, který se nebál začít Julii systematicky rozčilovat, o ní suše poznamenal, že není milý člověk a všichni to vědí. Jejich hašteření došlo až do fáze, kdy musely být poslední scény točené odděleně, což stálo tvůrce nejen přepisování scénáře, ale také nejeden kamerový trik.

3. Marilyn Monroe a Tony Curtis – Někdo to rád horké (1959)

Nenávist s filmovým partnerem se nevyhnal ani největšímu sex symbolu 20. století. Přestože se proslýchá, že mezi sebou měli Tony Curtis (†85) a Marilyn Monroe (†36)měli milostný poměr, skončil ještě před začátkem natáčení Někdo to rád horké a jejich vztah tak upadl na bod mrazu. V notoricky známém příběhu dvou gangsterů, kteří se převléknou za ženy a prchají s ženským sborem před svými problémy, se jeden z nich zamiluje do kouzelné zpěvačky Sugar Kovalczyk, ovšem jejich románek dost narušuje fakt, že sám Joe se v převleku za ženu stává objektem flirtu mužů.

Podle Tonyho ovšem nebyla Marilyn ani maličko tak sladká, jako její postava. Dokonce prohlásil, že líbat ji bylo stejné, jako líbat Hitlera. Ani Marilyn si natáčení neužívala. Do role byla natlačená svým manželem kvůli dluhům – snažila se tedy všemožně vykroutit kažením scén a motáním replik, zdržovala tedy štáb neuvěřitelné množství hodin. Navíc chodila na plac opilá a s několikahodinovým zpožděním. Je tedy otázka, zda Tonymu jeho rozhořčení může mít vůbec někdo za zlé.

  1. 2. Angelina Jolie a Johny Depp – Cizinec (2010)

Ve filmu jiskřičky a svádění, za kamerou se vzájemně hnusili. Řeč je o Angelině Jolie (42) a Johny Deppovi (54), kteří si spolu zahráli v thrilleru Cizinec. V něm potká Frank krásnou ženu Elise ve vlaku a zpočátku nevinným flirtem se zaplete do pavučiny událostí, ze které se již nelze vrátit. Elise je sice krásná, zároveň ale také nebezpečná – podezřele blízko k ní má ruská mafie i tajné služby. Navíc její setkání s Frankem bylo všechno, jenom ne náhodné.

Angelina Jolie byla od začátku nespokojená s obsazením svého hereckého kolegy, přestože sama přiznala, že roli přijala hlavně kvůli krátkému natáčení a pobytu v Benátkách, kde se film odehrává. Deppa kritizovala nejen za nedostatečnou osobní hygienu, ale i pach z cigaret, který sama bytostně nesnáší. Depp sice rezignoval a nosil s sebou neustále lahvičku ústní vody, nechal se ale slyšet, že je Angelina kontrolovou posedlá fúrie zahleděná sama do sebe, která není schopná akceptovat názory ostatních.

1. Jennifer Grey a Patrick Swayze - Hříšný tanec (1987)

Prožili jednu z nejkouzelnějších love story stříbrného plátna a přesto si jako lidé nesedli. V Hříšném tanci se Johny Castle, taneční instruktor v horském hotelu, zaplete se sedmnáctiletou Frances Baby Housemanovou. Ta s ním nacvičuje taneční číslo, a přestože si zpočátku nerozumí, postupně se do sebe zamilovávají. Baby tak prožije svoji první letní lásku a mění se v ženu.

Během natáčení ovšem příběh Jenniger Grey (57) a Patricka Swayzeho (†57) tak roztomilý nebyl – Jennifer se chovala značně neprofesionálně a svoji nelibost vůči Patrickovi dávala dost najevo. Během milostných scén odmítala Swayzeho líbat na rty tak dlouho, až dohnala režiséra k řevu, jindy zase propadala výbuchům smíchu a tím zdržovala celý štáb.

Soudě podle Swayzeho biografie byla Jennifer také velmi zranitelná ohledně kritiky a dokázala se snadno rozplakat při sebemenší výtce, jindy zase měla špatnou náladu a vyžadovala opakovat své scény stále dokola. Navzdory prvotní nevraždivosti se nakonec ale vášně ustaly a pár se po čase spřátelil.

Víte o dalších filmových párech, které cukrovaly pouze před kamerami, ale jinak by si vzájemně nejradši skočili po krku? Neváhejte se s námi o ně podělit.

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Tony Curtis, Angelina Jolie, Charlize Theron, Patrick Swayze, Nick Nolte, Julia Roberts, Marilyn Monroe, Jennifer Grey, Tom Hardy

Filmy:
Cizinec, Někdo to rád horké, Hříšný tanec

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, Angelina Jolie natáčení, filmové hvězdy, Hollywood, slavné filmy, filmové klasiky, Tom Hardy filmy, filmový svět, žebříčky, zajímavosti o filmech, zajímavosti z natáčení, filmové páry, vztahy mezi celebritami, vztahy mezi herci, Julia Roberts zaajímavosti, Marilyn Monroea filmy, o filmu Šílený Max
TOPlist