5 filmových hospod, které můžete skutečně navštívit

26.11.2018

Restaurace a hospody jsou ve filmech často těmi nejzajímavějšími místy. Téměř vždy v nich dojde k nějaké potyčce, nebo alespoň slovní hádce. Filmaři se skrze hospody často snaží posunout děj kupředu a rozpoutat tak nějaký konflikt. Možná si ale skutečně vybírají podniky, ve kterých se neustále něco děje. Pokud byste si chtěli na vlastní kůži ověřit, jestli jsou tyto putyky tak živé i ve skutečnosti nebo se jen chcete podívat do míst, kde se natáčely vaše oblíbené filmy, máme pro vás pár skvělých tipů…

Showbiz vám totiž dnes přináší seznam pěti filmových hospod, ve kterých si můžete dát pivo i ve skutečnosti. Zajímá vás, které podniky si filmaři nevymysleli, a které do svých filmů zakomponovali, protože tam sami rádi chodí? Pak se směle pusťte do dnešního článku!

5. Horse and Groom – Stopařův průvodce po Galaxii

První hospoda, kterou vám chceme představit, se poprvé neobjevila ve filmu, a dokonce ani v jeho knižní předloze. Stopařův průvodce po galaxii totiž původně vzniknul v roce 1978 jako několikadílná rozhlasová hra na čtvrté stanici rádia BBC a už tam jste mohli postřehnout zmínku o hospodě s názvem Horse and Groom. Z té potom o dva roky později sepsal britský autor Douglas Adams svou první knihu a zbytek je historie.

Všechny verze Adamsových příběhů o cestování vesmírem za pomoci interaktivní encyklopedie, lodi s nepravděpodobnostním pohonem a povinného ručníku začínají stejným způsobem. Ať už jde o rozhlasovou hru, knihu, seriál nebo film, Arthur Dent se vždy probudí, jen aby se dozvěděl, že mu nepříjemní podivíni zničí jeho domov. A to hned dvakrát. Zaprvé přijde o svůj domek kvůli výstavbě dálnice a za druhé se jeho planetu chystá zničit mimozemská rasa příšerných básníků zvaných Vogoni.

Jak se má s takovou informací obyčejný člověk, který si ze všeho nejvíc přeje, aby ho všichni nechali na pokoji, vypořádat? Jednoduše. Zajde do hospody. V případě Stopařova průvodce se tato hospoda jmenuje Horse and Groom a nachází se v hrabství Hertfordshire v Anglii. Pod tímto názvem byste ji zde ale nenašli. Ve skutečnosti totiž nese název Beehive. Jakmile však vstoupíte dovnitř, okamžitě vám bude jasné, že jde o hospodu z filmové adaptace oblíbeného románuz roku 2005.

4. Crosslands – Trainspotting

Následující hospoda prošla tolika renovacemi, že byste je nedokázali spočítat na prstech jedné ruky. Během natáčení kultovního snímku s názvem Trainspotting však tento podnik nesl název Crosslands. V té době byla hospoda určena přesně pro sortu, kterou vidíte ve filmu Dannyho Boylea (62).

Jen o pár let však o svůj název i charakter přišla a proměnila se tak v bezejmenný bar v německém stylu. Ani to však původnímu Crosslandsdlouho nevydrželo, jelikož na jeho místě dnes můžete navštívit takzvaný gastropub (restaurace, specializující se na drahé a kvalitní pokrmy a nápoje, pozn. red.) s názvem Kelbourne Saint.

Když si proto parta okolo Rentona nekrátila čas drogovými dýchánky nebo pozorováním vlaků projíždějícími v okolí Glasgow, poflakovala se v podniku, který se nyní ze zaplivané putyky dokázal proměnit v kvalitní restauraci.

3. Samoan Jo’s – Sbal prachy a vypadni

I další hospoda dnešního seznamu pochází z kultovního britského filmu, který vzniknul těsně před začátkem nového tisíciletí. Tentokrát máme na mysli nezapomenutelnou krimi komedii s názvem Sbal prachy a vypadni režiséra Guye Ritchieho (50). Ten se obdobně jako Boyle zaměřil na skupinku společenských vyvrhelů, kteří žijí za hranou zákona, což se jim po prohrané partičce pokeru pořádně vymstí.

Jako první útočiště před nebezpečnými mafiány si partička zlodějíčků vybere první hospodu, na kterou narazí. Jak by vám ale řekl její barman, nejde o obyčejnou hospodu, ale o samojskou hospodu s názvem Samoan Jo‘s. To znamená, že zde nedostanete normální pivo, ale koktejl ozdobený všemožnými „zlepšováky“.

Pokud byste měli zájem o „deštný prales ve sklenici“, jak svůj nápoj nazval Jason Statham (51) v roli pouličního zloděje Bacona, musíte zamířit do Londýna na Columbia Road. Tam naleznete útulný bar s názvem Royal Oak. Kromě exotických koktejlů si zde ale můžete vychutnat i klasický anglický ležák.

2. The Black Prince – Kingsman: Tajná služba

Zapadlá hospůdka s názvem The Black Prince je zásadním místem pro špionážní akční sérii s názvem Kingsman. Právě tady se Eggsy poprvé setká s agentem tajné služby s krycím jménem Galahad, kterého v sérii ztvárnil oscarový Colin Firth (58).

Když jsme v úvodu psali, že jsou hospody často využívány jako místa pro osobní konflikty, v sérii Kingsman to platí dvojnásob. Právě tady dá jak Galahad, tak později Eggsy, pořádný výprask místním chuligánům, kteří zkrátka nevědí, koho by měli nechat na pokoji. Oba agenti britské tajné služby využijí v šarvátkách nejen svých supermoderních deštníků opatřených všemožnými vychytávkami, ale i místní vybavení a architekturu.

Black Prince je jeden z mála podniků, kterému v jeho filmové verzi nebylo změněno jeho skutečné jméno. Obdobně jako Samoan Joe’s ho naleznete v Londýně, tentokrát však v jeho jižní části zvané Kennington. Až tam půjdete, dbejte Galahadovy rady a dejte si pozor na své způsoby. Zvlášť, když tam bude sedět stylově oblečený gentleman s podezřele vypadajícím deštníkem.

1. The World’s End – U Konce světa

Pro poslední políčko dnešního seznamu jsme si nechali hospodu, která je posledním cílem hrdinů z filmu Edgara Wrighta (44) s názvem U Konce světa. Tak se totiž v originále jmenuje i podnik, který má být tou poslední z dvanácti hospod, které se pětice kamarádů okolo Garyho během jejich společného večera rozhodne navštívit.

Jejich návrat do alkoholového opojení mladických let jim však komplikuje hned několik věcí. Jejich současný život, neochotní hospodští a stáří jsou ty hlavní z nich. No a ještě mimozemšťané. Na ty bychom asi neměli zapomínat, že?

Příznačně nazvaná hospoda s názvem The World’s End se ale ve skutečnosti jmenuje The Wilbury Stonehouse a najdete ji v britském městečku s názvem Letchworth Garden City. Podle dostupných informací se Wilbury v současnosti daří držet počet mimozemských invazí na únosném minimu.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Guy Ritchie, Douglas Adams, Colin Firth, Danny Boyle, Jason Statham, Edgar Wright

Filmy:
Trainspotting, Sbal prachy a vypadni, Stopařův průvodce po Galaxii

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
restaurace, britské filmy, natáčení filmu, kultovní filmy, hospody, restaurace ve filmech, slavné restaurace, Guy Rytchie filmy, Danny Boyle filmy, filmové lokace, filmové hospdy, hospody ve fimu, film Trainspotting, drogy ve filmu, kultovní britské filmy, Trainspotting hospoda, Trainspotting obsazení, Trainspotting kulisy, Kingsman Tajná služba film
TOPlist