5 disneyovek, které čeká hraný remake

13.02.2019

Pohádky jsou nezbytnou součástí dospívání každého dítěte. Ať už se jedná o české nebo zahraniční, každá správná pohádka nese nějaké poselství či ponaučení, která jsou klíčová pro socializaci a utváření osobnosti dítěte. Stejně jako jsou pro české publikum zásadní Popelka nebo Šíleně smutná princezna, jsou pro to americké příběhy z dílny Walta Disneyho.

Katalog animovaných filmů studia Myšáka Mickeyho je skutečně enormní a nezdá se, že by nějakým způsobem ve svém růstu zpomaloval. Právě naopak. Možných motivů je však omezený počet, vymýšlení originálních příběhů je náročné, a tak Disney pomalu, ale jistě začíná s oprašováním starších nápadů. Vytváření obyčejných remaků animáků je však zbytečné, jelikož kreslené snímky stárnou mnohem pomaleji než ty hrané.

Disney proto přišlo s jiným nápadem. Klasické animované pohádky začalo oblékat do kabátku hraných filmů, a těch nás v blízké budoucnosti čeká skutečně hodně. My jsme si pro vás proto připravili pětici Disneyovek, které se co nevidět dočkají hraného remaku.

5. Zvoník u Matky Boží

První pohádka dnešního seznamu se obdobně jako většina disneyovek zakládá na starším příběhu. V případě Zvoníku u matky boží jde o klasické dílo francouzského spisovatele Victora Huga. Předlohou je totiž známý román s názvem Chrám Matky Boží v Paříži.

Zvoník u Matky Boží je tak jedním z nejdospělejších a nejtemnějších příběhů, kterým kdy Disney adaptovalo do animované podoby. Snímek obsahuje taková témata, jako je víra, sexualita a předsudky a to vše na pozadí majestátní gotické katedrály. Snímek o deformovaném zvoníkovy Quasimodovi, který je pronásledován jen kvůli svému zevnějšku, je tak ideálním materiálem pro hrané zpracování.

4. Legenda o Mulan

Je až s podivem, že se hrdinka starověké Číny prozatím nedočkala svého hraného remaku. Legenda o Mulan je totiž plná akčních scén a její hraná verze by tak klidně mohla připomínat epické filmy jako je Pán prstenů nebo Piráti z Karibiku.

Příběh filmu se odehrává v Číně během invaze hordy bojovných Hunů, kterým nedokázala odolat ani sama Velká čínská zeď. Každá čínská rodina tak musí vyslat jednoho muže z rodiny, aby se připojil do armády, která bude nelítostným nájezdníkům vzdorovat. Protože je však v rodině mladičké Mulan jen jediný muž – její starý otec – rozhodne se hrdinka vydávat za chlapce a do armády nastoupí místo něj.

3. Malá mořská víla

Současná atmosféra Hollywoodu je pro mořské živočichy všeho druhu ideální. Nejdříve tu byla Tvář vody, potom přišel superhrdinský Aquaman a nyní se schyluje k premiéře hrané Malé mořské víly. Ačkoliv se příběh opět zakládá na klasickém příběhu slavného spisovatele (tentokrát jím je Hans Christian Andersen), na rozdíl od své původní předlohy to s Ariel nakonec dopadne dobře.

Dobře to vypadá i pro chystaný remake, protože by se podle drbů kolujících po internetu role nezbedné mořské víly měla ujmout herečka, která si nechává říkat Zendaya (22). Tato talentovaná slečna není jen skvělou herečkou, která zářila například v posledním Spider-Manovi s podtitulem Homecoming, ale i obstojnou zpěvačkou.

To jsou kvality, které si role zrzavé mořské víly opravdu žádá. Přesto však stále jde jen o pouhé drby. Mezi takovými se například objevilo i to, že si zlou čarodějnici Uršulu měla zahrát Lady Gaga (32). Ta však tuto informaci rezolutně zamítla.

2. Aladin

Inspiraci k napsání dnešního článku jsme získali díky nedávnému odhalení Willa Smithe (50) jakožto nového džina z připravovaného remaku Aladina. V animované verzi si tuto ikonickou roli zahrál nezapomenutelný Robin Williams, a tak Smith čelil předem prohrané bitvě. Tak silnou negativní reakci na odhalení jeho podoby v chystaném hraném remaku však nečekal asi nikdo.

Příběh filmu se točí okolo chudého chlapce z tržiště, který se zamiluje do princezny Jasmíny. Jeho sociální status mu však nedovoluje, aby se k princezně jen přiblížil, natož, aby se jí mohl dvořit. Aladinův osud se však změní v momentě, kdy nalezne kouzelnou lampu s džinem, který mu může splnit tři přání.

1. Lví král

O nově připravovaném Lvím králi jsme už psali v článku o nejlepších listopadových trailerech, ale tento snímek je tak zásadní, že by byl hřích nezmínit jej ještě jednou. Nový 3D Lví král se má navíc do kin podívat už v červenci letošního roku, což znamená, že jsou Simbovy příhody skutečně za rohem.

Simba je mladé lvíče, které se má jednou stát králem zvířecí říše, které prozatím vládne jeho otec Mufasa. Ten je však jednoho dne zrazen Simbovým strýcem Scarem, který zapříčiní jeho smrt, kterou navíc svalí na Simbu. Ten se ze strachu z reakce ostatních zvířat rozhodne utéct do vyhnanství a vyrůstá tak daleko od svého domova. Osud a královská krev mu však nedají spát a tak se právoplatný následník trůnu opět vrací do své domoviny, kde se musí postavit křivdě z dětství.

(tod)

Fandím
26 fanoušků
Nesnáším
11 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Lady GaGa, Robin Williams, Zendaya Coleman

Filmy:
Lví král, Malá mořská víla, Zvoník u Matky Boží, Legenda o Mulan, Aladin

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
pohádkové filmy, žebříčky filmů, Disney pohádky, Disney filmy, skvělé Disneyovky, žebříčky pohádek, Zvoník u Matky Boží, Legenda o Mulan, Malá mořská víla
TOPlist