5 dalších prolhaných trailerů

06.03.2019

Filmová studia se často musejí potýkat s otázkou, jak nejlépe nalákat diváky na svůj film. K tomu mají hned několik možností. Mohou utratit pořádný balík peněz za kvalitní propagaci od profesionálních PR firem, mohou své herce vyslat do různých talkshow, ale také mohou vytvořit úchvatný trailer, který svým divákům nedá jinou šanci, než se jít na propagovaný snímek podívat do kin.

Občas se však tvůrci trailerů nechají trochu unést a film představí sice opravdu zábavnou formou, ale zároveň způsobem, který naprosto neodpovídá tomu, co diváci v kinech skutečně zhlédnou. Budete se možná divit, ale takových prolhaných trailerů existuje celá řada a pět z nich jsme vám představili v jednom z našich dřívějších článků. Abyste si nemysleli, že byly tyto trailery výjimkou potvrzující pravidlo, dnes vám přinášíme další pětici trailerů, která svým divákům bezostyšně lhala.

5. Zakázaná zóna

Trailer na snímek režiséra Garetha Edwardse (43) z roku 2010 s názvem Zakázaná zóna sliboval svým divákům klasický snímek o invazi mimozemských monster na planetu Zemi. V původním znění se snímek dokonce jmenuje Monsters, takže se dala divácká očekávání katastrofického filmu poměrně snadno ospravedlnit. Právě proto byli diváci v naprostém šoku, když v kině zjistili, že snímek téměř žádnou akci slibovanou v trailerech neobsahuje.

Namísto toho je toto sci-fi spíše uměleckým filmem, který se místo útoku odporných mimozemšťanů věnuje vztahům přeživších a jejich postupně se rozkládající psychice. Namísto počítačem vytvořených příšer se tak ve filmu dočkáte spíše následků zkázy, kterou mimozemšťané na Zemi způsobili a na epické akční scény můžete okamžitě zapomenout. I tak byla Zakázaná zóna opravdu povedeným filmem, což však nemění nic na tom, že její trailer divákům prachsprostě lhal.

4. Mezi vlky

Kdyby byl snímek Mezi vlkyLiamem Neesonem (66) v hlavní roli skutečně tím, co naznačoval jeho trailer, dočkali bychom se přihlouplého filmu, který by svými akčními scénami připomínal dnes už kultovního Cliffhangera. Ačkoliv film několik akčních scén skutečně obsahuje, je ve skutečnosti mnohem zajímavější a komplexnější, než se trailer snažil naznačit.

Mezi vlky vypráví příběh o skupince nešťastníků, kterým se podaří přežít nebezpečný pád letadla nad zasněženou Aljaškou. Nejde o akční film plný přestřelek a pěstních soubojů, ale o dramatický snímek o přežití v opravdu nehostinných podmínkách. Přeživší musí bojovat nejen s mrazem, sněhem, vyčerpáním a nedostatkem jídla, ale i krvelačnými vlky, kteří chrání své teritorium.

3. Catfish

Pokud jste v roce 2010 zhlédli trailer na snímek s názvem Catfish, mohli jste se oprávněně domnívat, že tato ukázka propaguje připravovaný horor, který půjde ve šlépějích Pátku třináctého nebo Halloweenu. Ať už mělo jít o thriller nebo horor, bylo téměř jasné, že hlavním antagonistou příběhu snímku Catfish bude nějaké nezastavitelné monstrum ohánějící se obrovskou sekyrou.

Když si však o filmu zjistíte více informací, dozvíte se, že ve skutečnosti nejde ani o jeden z těcho děsuplných žánrů, ale o v podstatě dokumentární film. A ačkoliv vám z jeho rozuzlení také bude tuhnout krev v žilách, rozzuřeného znetvořeného maniaka se ve filmu opravdu nedočkáte.

2. Spring Breakers

Pokud byste si pustili trailer na snímek Spring Breakers a neměli jste o tomto filmu žádné další informace, pravděpodobně byste si jej představovali jako jakési volné pokračování série Prci, prci, prcičky. Nemohli bychom vám to mít za zlé, jelikož se ve všech propagačních materiálech k tomuto americkému filmu objevují krásné polonahé ženy, písčité pláže a alkohol v kombinaci s tvrdými drogami.

Možná vás to naprosto šokuje, ale přestože se všechny zmíněné věci ve Spring Breakres objevovaly v hojné míře, jde o mnohem zajímavější film, než se může na první pohled zdát. Z opravdu mistrných záběrů a obecně netradičního vizuálu čiší skutečná péče, herecké výkony všech zúčastněných jsou překvapivě uvěřitelné, ale především nejde o obyčejný teenagerský film, jak byste si na základě traileru mohli myslet. Spring Breakers jsou totiž ve skutečnosti krimi thrillerem, který je zpracován uměleckou formou.

1. Američan

Trailer na americký snímek s názvem Američan ukazuje jednu akční scénu za druhou a dává tak divákům falešnou představu, že půjde o film plný bombastické a explozivní akce. Hlavním hrdinou je nájemný zabiják, kterého hraje George Clooney (57), a tak diváci traileru automaticky předpokládali, že půjdou do kina na 105 minut nepřetržitých přestřelek a honiček v autech.

Ve skutečnosti však Američan není plný cestování po světě a přijímání vražedných kontraktů, ale umělecky zpracovaným vhledem do mysli nájemného vraha. Celý film se pohybuje mnohem pomalejším tempem, než to vypadá z trailerů a středem příběhu není akce, ale dialogy Clooneyho postavy s plejádou krásných žen.

Ačkoliv se ve filmu několik akčních scén ukáže, jsou extrémně krátké a všechny jste je měli možnost vidět v traileru. Pokud jste se tedy těšili na jednu velkou nonstop přestřelku, Američan rozhodně není filmem pro vás.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Liam Neeson, Gareth Edwards

Filmy:
Mezi vlky, Catfish, Spring Breakers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Hollywood, Mezi vlky film, Mezi vlky trailer, hollywoodští herci, filmové trailery, George Clooney filmy, Liam Neeson role, Liam Neeson filmy, Američan trailer, prolhané trailery, zavádějící trailery, Zakázaná zóna film, Zakázaná zóna trailer, filmové trailery youtube, youtube trailery, ukázky filmů
TOPlist