5 prolhaných trailerů

19.06.2018

Tvůrci trailerů mají opravdu těžkou práci. Musí divákům poskytnout dostatečně zajímavý materiál, aby je na daný film nalákali, ale na druhou stranu toho nesmí prozradit moc, jelikož by pak nemělo smysl na film do kina chodit. Jde zkrátka o to, nalézt jakousi ideální rovnováhu, která toho neřekne ani moc, ani málo.

Konec konců i my jsme už psali o trailerech, které prozradily více, než měly. Jak ale obejít tenhle problém, a přesto ukázat nejzajímavější části filmu? Občas vám prostě nezbyde nic jiného než lhát. Dnes vám proto přinášíme seznam pěti trailerů, které se uchýlily k malé či větší lži, aby se vyhnuli prozrazení klíčových momentů z filmu, předstíraly jiný žánr či skryly bezradnost filmařů. Pokud jste některý z filmů na našem seznamu ještě neviděli, musíme vás upozornit na možné spoilery.

5. Avengers: Infinity War

Abyste viděli, že prolhané trailery nejsou žádnou prastarou záležitostí, ale trendem, který v Hollywoodu panuje i v současnosti, rozhodli jsme se začít jedním z nejvýdělečnějších filmů, který v kinech ještě stále trhá různé rekordy. Jde o komiksové Avengers: Infinity War, takže pokud jste tento film ještě z jakéhokoliv důvodu neviděli, tak to honem napravte, jelikož následující text bude obsahovat poměrně zásadní spoilery!

V tomto krátkém klipu je hned několik zavádějících záběrů, ale tím nejzásadnějším je jedna z bojových scén ve Wakandě. Zde se totiž filmaři rozhodli po boku Kapitána Ameriky, Black Panthera, Winter Soldiera a dalších zařadit i Hulka, který se však v samotném filmu po prologu odmítal za jakoukoliv cenu objevit. Proto by po většinu filmového času v Infinity War pouze jako jeho klidnější alter ego Bruce Banner. Celá scéna je proto naprosto vykonstruovanou lží, která byla do traileru záměrně přidána.

Mezi další lži v traileru můžeme zařadit i „nesedící“ počty kamenů nekonečna v Thanosově rukavici či několik záběrů, které se v konečném filmu vůbec neobjevily. Všechna rozhodnutí pro trailer však měla svá opodstatnění, která měla slídící fanoušky svézt ze stopy a v kinech je pak překvapit. Režiséři bratři Russoovi zkrátka moc dobře vědí, co dělají.

4. Thor: Ragnarok

Trailer na Infinity War však není prvním komiksovým počinem od Marvelu, který se rozhodl svým divákům zalhat. Tohle překrucování některých skutečností jste mohli postřehnout i v posledním Thorovi s podtitulem Ragnarok z roku 2017.

Přestože tady byly lži menší než v Infinity War, stejně si můžete povšimnout jedné nesrovnalosti, která se týká Thorovy postavy. Schválně, jestli na ni přijdete sami. Prozradíme vám ještě, že si jí můžete povšimnout přesně ve druhé minutě tohoto traileru. Našli jste?

Thor totiž při souboji se svou sestrou Hellou přijde o pravé oko, a tak při souboji s jejími nohsledy na duhovém mostě zvaném Bifrost, bojuje do rytmu Immigrant Song od Led Zeppelin pouze s jedním okem. Trailer na snímek Taiky Waititho (42) však Thora zobrazuje s nepoškozeným zrakem. Tedy alespoň pokud mu tedy oči neničí blesky, které mu z nich šlehají. To vážně nemůže být zdravé.

3. Vetřelec3

Třetí Vetřelec je pro spoustu jeho fanoušků bodem, kdy začala celá série jít tak říkajíc „do kytek“. První Vetřelec zcela změnil pravidla hororu, druhý proměnil tvorbu akčních filmů, kdežto ten třetí trpěl několika změnami ve vedení filmu, přepisy scénáře a odlišnými názory na to, jak má film vypadat.

To, že s filmem nebude vše tak úplně v pořádku se dalo poznat už z prvního teaseru (krátký trailer, pozn. red.), který k filmu vyšel. Ten totiž využil hlášky, která byla spjatá s prvním filmem: „Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet,“ a předělal ji v novou: „Na Zemi vás křičet uslyší všichni.“ Problémem ale bylo, že po několika změnách ve vedení se nakonec Vetřelec3 na Zemi vůbec neodehrával.

2. Chata v horách

Chata v horách je skvělým snímkem, který je založený na boření diváckých předpokladů a nejinak je tomu i v traileru na samotný film. Z toho se totiž nedozvíte o skutečné zápletce filmu téměř nic a vede vás k předpokladu, že bude film jen další kopií Pátku třináctého, kdy se skupina vysokoškolských studentů dostane do odlehlé lokace, kde je bude neznámá hrozba jednoho po druhém likvidovat.

Z traileru se nedozvíte zhola nic o humoru či odkazech na různé filmové klasiky. Celé spiknutí, o kterém film je, je v traileru navíc jen velmi zlehka naznačeno a pokud jste film před zhlédnutím traileru neviděli, nemůže vám ani náhodou dojít, o co ve filmu skutečně jde. Všechna tato rozhodnutí jsou ale pro dobro diváka, a tak se v tomto případě ani nezlobíme, že si z nás autoři traileru tak trochu vystřelili.

1. Vřískot

Stejně jako v případě filmu Chata v horách, i Vřískot na první pohled působí jako tradiční hororový film s maniakem, který brutálním způsobem systematicky vyvražďuje místní mládež. Stejně jako v případě Chaty v horách však nesmíte zcela věřit propagačním materiálům, které k filmu vyšly. A tentokrát nemluvíme pouze o trailerech, ale i plakátech či různých jiných reklamách.

Nejenže trailer postrádá humor, který je v samotném Vřískotu přítomný ve stejném poměru jako násilí, ale snaží se svému divákovi namluvit, že je postava Drew Barrymore (43) tou, kterou budeme po celou dobu filmu sledovat, jak před maniakem prchá. Byla to právě ona, která vévodila většině traileru, a na všech plakátech k filmu byl především její obličej. Na diváky traileru však čekal pěkný šok, když zjistili, že postava Barrymore zemře hned v prvních deseti minutách filmu.

Vzpomenete si na nějaký další trailer, který svým divákům „prachsprostě“ lhal? Neváhejte se s námi podělit v komentářích!

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Drew Barrymore, Chris Hemsworth

Filmy:
Vřískot, Vetřelec ³

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist