10 filmových soků, kteří jsou ve skutečnosti nejlepšími přáteli

04.04.2018

„Tihle dva? Jak ti se musí nesnášet! Viděli jste ten jejich poslední film? Úplně jim ta nenávist čišela z očí!“ Takové pocity máme z některých filmů poměrně často. Nesmíme ale zapomínat, že naše oblíbené filmové postavy pořád hrají placení herci. Lidé, kteří jsou PLACENI za to, aby předstírali. Budete překvapeni, kolik filmových nepřátel je ve skutečnosti pravým opakem.

Showbiz vám proto přináší seznam deseti filmových soků, kteří jsou v skutečnosti nejlepšími kamarády. Tak schválně, u kterých z nich byste to nikdy neuhodli?

5. Jesse Eisenberg & Andrew Garfield – The Social Network

Drama / Životopisný

USA, 2010, 120 min

Režie: David Fincher

Scénář: Aaron Sorkin

Hrají: Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield

Úspěšný životopisný snímek z roku 2010 se zabývá životem Marka Zuckerberga (33) a vznikem jedné z nejúspěšnějších sociálních sítí s názvem Facebook. „Otce“ Facebooku v něm hraje Jesse Eisenberg (34), ale málo se ví, že Zuckerberg nebyl jediným vývojářem, který na světoznámé sociální síti pracoval.

Měl totiž několik spolupracovníků a přátel, mezi které patřil i Eduardo Saverin (36), kterého v The Social Network hraje Andrew Garfield (34). Bohužel toto přátelství se vlivem úspěchu Facebooku a neshod mezi jeho tvůrci rozpadlo velmi ošklivým způsobem. Konec konců, slogan filmu zní: „Nemůžete mít 500 milionů přátel bez toho, abyste si po cestě udělali pár nepřátel.

Tahle nevraživost se naštěstí vyhnula představitelům hlavních rolí, jelikož Eisenberg i Garfield jsou už několik let dobrými přáteli. Poměrně často se spolu objevují na veřejnosti a Garfield jednou dokonce prohlásil, že Eisenberga miluje. Jestli tohle není přátelství, tak už vážně nevíme, co je.

4. Jim Parsons & Wil Wheaton – Teorie velkého třesku

Komedie / Romantický

USA, 2007 - 2018

Tvůrci: Chuck Lorre, Bill Prady

Režie: Mark Cendrowski, James Burrows, Ted Wass

Scénář: Steven Molaro, David Goetsch, Steve Holland

Hrají: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco

Ačkoliv je Wil Wheaton (45) v Teorii velkého třesku spíše občasným hostem než stálou hvězdou, v pořadu se objevil tolikrát, že jsme ho na náš seznam zkrátka zařadit museli. Will zde hraje sám sebe, a to právě podivínskému fyzikovi Sheldonovi, kterého skvěle ztvárňuje Jim Parsons (45), prostě vadí.

Wheaton totiž v mládí hrál člena posádky seriálu Star Trek: Nová Generace a při jedné podpisové akci se se Sheldonem nesetkal,a nepodepsal mu tak svou fotografii. Tento zdánlivě malicherný rozpor se však mezi teoretickým fyzikem a hercem kultovního seriálu táhne už několik sérií.

Ve skutečnosti jsou však Parsons a Wheaton velmi dobrými přáteli. Dokonce se zdá, že je Wheaton velkým fanouškem Parsonsova herectví. Minimálně fotografie a tweety, které bývalý Star Trekový herec a představitel Sheldona na sociálních sítích sdílí, jsou rozkošným důkazem jejich přátelství.

3. Rupert Grint & Tom Felton – Harry Potter

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2001, 152 min

Režie: Chris Columbus

Scénář: Steve Kloves

Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Tom Felton

V sérii filmů o mladém čarodějnickém učni s jizvou na čele je mnohem více konfliktů než Harry vs. Voldemort. Je tu totiž také Harry vs. Malfoy, Harry vs. Snape, Harry vs. Umbridgeová,… Panečku, ten chlapec má vážně hodně problémů s ostatními. Je ale pravda, že s Malfoyem se do konfliktu dostával i zbylí členové naší hrdinské trojice.

Kromě „chlapce, který zůstal naživu,“ měl s Malfoyem ve ztvárnění Toma Feltona (30) největší problémy Harryho nejlepší kamarád Ron Weasley. Tohoto chlapce z chudé, ale dobrosrdečné kouzelnické rodiny hrál Rupert Grint (29). Nenávist obou rodin vznikla ještě dříve, než se Harry vůbec dozvěděl, že kouzelnický svět existuje. Otcové obou chlapců spolu totiž spolupracují na Ministerstvu kouzel, ale jejich nesnášenlivost je pověstná. Čtenáři knížek o Harry Potterovi například ví, že se Malfoy a Weasley starší hned v druhém díle poprali v knihkupectví.

Takové vztahy však mezi sebou naštěstí nemají herci obou chlapců. Grint i Felton se už při natáčení prvního dílu spřátelili a tohle kamarádství jim trvá dodnes. Na rozdíl od neutuchajícího urážení na place jsou tito herci ve skutečnosti neodlučitelní. Felton dokonce vlastní tričko s nápisem „I love Ron Weasley“. Grint se však nedal zahanbit, a tak si pořídil vlastní na kterém je napsáno „I love Tom Felton“.

2. Patrick Stewart & Ian McKellen – X-Men

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 104 min

Režie: Bryan Singer

Scénář: David Hayter

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen

Série X-Men je také plná konfliktů. Největší z nich však mezi sebou vedou vůdci dvou mutantích skupin s polárně odlišnými ideály. Těmito vůdci jsou Profesor X, kterého hraje Patrick Stewart (77) a Magneto Iana McKellena (78).

Tito mocní mutanti byli kdysi nejlepšími přáteli, ale kvůli velkým filozofickým neshodám se z nich stali skuteční nepřátelé. Jejich největší konflikt se dá shrnout takto: Magneto věří, že by mutantí rasa měla mít nad tou lidskou nadvládu, kdežto Profesor X bojuje za rovnoprávnost obou homo sapiens a homo superior, jak se mutanti ve filmu odborně nazývají.

Jejich představitelé jsou však naštěstí oba lidé, a tak takovéto problémy řešit nemusí. Navíc se oba přátelí už skutečně velmi dlouhou dobu. Tito původně divadelní herci se svým přátelstvím rozhodně netají. Nejednou spolu byli na dovolené a zdá se, že je jejich přátelství nakažlivé. Ve filmu X-Men: První třída se totiž spřátelili i James McAvoy (38) a Michael Fassbender (41), kteří v tomto snímku hrají mladší verze těchto legendárních mutantů.

1. Chris Hemsworth & Tom Hiddleston – Thor

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 110 min

Režie: Kenneth Branagh

Scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne

Hrají: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins

Foto: Youtube

Termín bratrská láska se na tyto dva komiksové „hrdiny“ moc nevztahuje. Dobrá Hiddlestonův (37) je sice adoptovaný, ale s Thorem, kterého hraje Chris Hemsworth (34) společně vyrůstal. Místo láskyplného pouta si však ke svému bratrovi vytvořil zášť, která ho neuvěřitelným způsobem sžírá.

Ať už je to touha po moci, závist nebo jakýkoliv další faktor, Loki si k Thorovi nikdy nenašel cestu, a tak se v komiksovém světě Marvelu stal, na rozdíl od svého bratra, padouchem. Sice je u většiny fanoušků MCU (Marvel Cinematic Universe) tím nejoblíbenějším padouchem, ale to ho zkrátka z jeho opovrženíhodných činů nevykoupí.

Když ale Thor s Lokim zrovna nevedou souboj o osud vesmíru, jsou tito dva jako skuteční bratři. Neustále si „vysekávají“ komplimenty, objímají se a celkově se k sobě chovají jako skvělí přátelé. Takové přátelství by jim mohl kdekdo závidět.

A kdo jsou vaši oblíbení nepřátelé, kteří na sebe ve skutečnosti nedají dopustit?

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Felton, Patrick Stewart, Tom Hiddleston, Ian McKellen, Jim Parsons, Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Rupert Grint, Chris Hemsworth, Wil Wheaton

Filmy:
Harry Potter a Kámen mudrců, X-Men, The Social Network

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, seriál teorie velkého třesku, Harry Potter série, zajímavosti z natáčení, vztahy mezi herci, Harry Potter herci, X-Men herci, X-Men obsazení, filmoví sokové, filmoví nepřátelé, slavné filmové role, Tom Felton filmy, Wil Wheaton filmy, Teorie velkého třesku vztahy, Big Bang Theory obsazení
TOPlist