Zrození Planety opic: Roztomilá zvířátka opět ovládnou planetu!

10.08.2011

Americký film Zrození Planety opic je nejnovější verzí příběhu o inteligentních lidoopech! Režisér Rupert Wyatt natočil první "planetu opic" s digitálními zvířaty a v hlavních "lidských" rolích se představí James Franco (127 hodin) a Freida Pinto (Milionář z chatrče).


Foto: Bontonfilm

Mladý vědec Will Rodman (James Franco) vyvíjí lék proti Alzheimerově nemoci, kterou trpí i jeho otec (John Lithgow). Slibný výzkum se ovšem zadrhává kvůli nežádoucím vedlejším účinkům, které vykazují pokusní živočichové po aplikaci léčebné látky. Zklamaný vědec opouští výzkum, odchází pečovat o otce a jako bonus si tajně odnáší šimpanzí mládě, jehož rodiče zemřeli při Willových pokusech.

U šimpanze Caesara (Andy Serkis) se postupně začne projevovat vysoká inteligence a Will zjistí, že za to zřejmě může působení jeho léku. Začne mu ho tajně podávat a tím nechtěně otevře bránu k lidské zkáze. Čím dál inteligentnější zvíře se po čase ocitne v přírodní rezervaci, kde začne v čele ostatních opic pomaloučku připravovat vzpouru proti těm, kdo zabili jeho rodiče a jeho zavřeli do tohoto „fešáckého kriminálu“. Tedy proti lidem ...Britský tvůrce Rupert Wyatt (38) je zakladatelem filmové společnosti Picture Farm, která produkovala množství krátkých filmů, dokumentů i celovečerních snímků. Sám režisér natočil zatím jediný film - The Escapist z roku 2008. Zrození planety opic je jeho skutečně první snímkem hollywoodského střihu, čemuž odpovídá i hvězdné obsazení.

Čeští i zahraniční kritici i diváci se zatím překvapivě shodují, že Zrození planety opic je příjemným a do značné míry i nečekaným překvapením letošního léta. Zatímco poslední "opičí film" Planeta opic Tima Burtona z roku 2001 nenašel svého času u diváků příliš pochopení, tentokrát jde o zdařilý a promyšlený prequel k úplně prvnímu filmu - legendární Planetě opic z roku 1968.

Americké sci-fi drama Zrození Planety opic/Rise of the Planet of the Apes přichází do českých kin 11. srpna 2011.

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Felton, Sonja Bennett, Andy Serkis, Freida Pinto, Tyler Labine, Brian Cox, James Franco, John Lithgow, Chelah Horsdal

Filmy:
Zrození Planety opic

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, David Oyelowo, Zrození Planety opic foto, Zrození Planety opic video, Zrození Planety opic film, Zrození Planety opic trailer, Zrození Planety opic premiéra, Rise of the Planet of the Apes video, Rise of the Planet of the Apes photo, Rise of the Planet of the Apes film, Rise of the Planet of the Apes movie, Rise of the Planet of the Apes trailer, Rupert Wyatt film, Rupert Wyatt, Rupert Wyatt movie, Rupert Wyatt režie
TOPlist