Zpěvák Youssou N'Dour jde do politiky: Chce být prezidentem!

04.01.2012

Slavný senegalský zpěvák a představitel world music hodlá kandidovat na prezidenta Senegalu! Youssou N'Dour (52) oznámil, že bude kandidovat už v únorových prezidentských volbách proti tamnímu dlouholetému vůdci!

dor
Youssou N'Dour
Foto: wikipedia.org, youssou.com

Youssou N'Dour (52), který je v současnosti považován za nejznámějšího afrického hudebníka, bude o post soupeřit se současným prezidentem Abdoulayem Wadem (85), který se o úřad uchází už potřetí, což většina obyvatel považuje za protiprávní.

Senegalský zpěvák, který již delší dobu patří k symbolům tamní opozice, se nechal přemluvit od svých krajanů a rozhodl se, že "spasí" Senegal. Ač nemá potřebné zkušenosti, ani vzdělání, chce pomoci své zemi k lepší kvalitě života a k větší demokracii.

Youssou N'Dour svou kandidaturou připomíná jednoho svého haitského kolegu. Hvězda hip-hopu Wyclef Jean chtěl v loňském roce kandidovat v prezidentských volbách na Haiti, jež se těžce vzpamatovávalo ze zemětřesení. Rapper byl však nakonec vyškrtnut poté, co podle komise nesplnil podmínku o délce soustavného pobytu. 

Zpěvák, který kombinuje africkou hudbu se západním popem, ale i jazzem, hip-hopem či salsou, je nejznámějším kulturním artiklem své země a vyprodává koncerty po celém světě. Proslavil se hitem 7 Seconds se zpěvačkou Neneh Cherry i spoluprací s dalšími velkými hudebníky jako Peter Gabriel, Sting nebo Paul Simon.

V roce 1994 byl nominován na Grammy a v roce 2005 tuto prestižní cenu získal. Americký časopis Time jej v roce 2007 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

Bývalý ambasador dobré vůle Dětského fondu OSN Unicef se už dlouho angažuje v humanitární pomoci. Youssou N'Dour, který je v Senegalu velmi populární, by však v případě zvolení mohl svou popularitu rychle ztratit. Zřejmě by musel provádět nepopulární opatření, což se by obyvatelům asi moc nelíbilo ... No, uvidíme, zda bude vůbec do voleb připuštěn ...

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Youssou N'Dour

Interpreti:
Youssou N'Dour & Neneh Cherry

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, zahraniční zpěváci, Youssou N'Dour foto, Youssou N'Dour fotky, Youssou N'Dour Senegal, Youssou N'Dour Dakar, Youssou N'Dour politika, Youssou N'Dour hudba, Youssou N'Dour zpěv, Youssou N'Dour prezident, Youssou N'Dour kandidatura, senegalské celebrity, senegalští zpěváci, Youssou N'Dour video, Youssou N'Dour videoklip, Youssou N'Dour politická kariéra, senegalský prezident, world music
TOPlist