Zpěvák Lou Reed zahraje v červenci 2012 v Praze!

21.02.2012

Americký zpěvák a kytarista vystoupí 4. července 2012 v pražském divadle Archa! Lou Reed (70) zahraje skladby od dob svého působení v kapele Velvet Underground až po album Lulu, které v loňském roce natočil se skupinou Metallica.

Lou Reed
Zdroj: wikipedia.org

Lou Reed (70), který příští pátek oslaví své sedmdesáté narozeniny, se objeví v divadle Archa v rámci svého letního turné From VU To Lulu. Své evropské turné však zahájí už 6. června v Lucemburku a série koncertů v sobě zahrne i několik proslulých festivalů včetně slovenské Pohody.

Ve jeho čtyřčlenné doprovodné kapele zahrají Tony "Thunder" Smith (bubny), Rob Wasserman (basová kytara), Kevin Hearn (klávesy) a Aram Bajakian (kytara). Lou Reed v této sestavě vystoupí i na několika samostatných koncertů ve Francii, Nizozemsku, Belgii, Dánsku a Německu.

Album Lulu, které vzniklo spoluprácí amerického rockera s kapelou Metallica, v loňském roce vyvolalo bouřlivé reakce kritiků - od těch odmítavých, až po nadšené. Sám muzikant, jehož hity "Perfect Day" nebo "Walk on the Wild Side" vstoupily do dějin, desku označil za "nejlepší hudbu, kterou kdy udělal".

Lou Reed, který byl zakladatelem slavné kapely The Velvet Underground, v minulosti spolupracoval například s Davidem Bowiem nebo Andym Warholem a během své kariéry vydal téměř tři desítky alb. Jeho tvorba je úzce spjata s New Yorkem, kde prožil většinu svého života.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Lou Reed

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, kapely, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, muzikanti, americké kapely, zahraniční kapely, američtí muzikanti, zahraniční muzikanti, Lou Reed foto, Lou Reed photo, Lou Reed video, Lou Reed album, Lou Reed Praha, Lou Reed Lulu, Lou Reed koncert v Praze
TOPlist