Zpěvák Boris Carloff se stal vítězem hudebních cen Apollo!

07.02.2013

Talentovaný hduebník získal hlavní cenu druhého ročníku hudebních cen za své debutové album The Escapist! Boris Carloff si ze slavnostního vyhlašování, jež se konalo v pražském klubu SaSaZu, odnesl nejen částku 60 tisíc korun od Ochranného svazu autorského, ale také sošku od výtvarníka Maxima Velčovského.

boris
Boris Carloff
Foto: boriscarloff.cz

Sedm nominovaných alb vydaných od začátku listopadu 2011 do konce listopadu 2012 vybrala odborná desetičlenná porota cen Apollo, kterou tvoří na osm desítek hudebních kritiků, publicistů a dramaturgů napříč českou mediální scénou. 

Do konečných nominací se dostaly desky Baromantika (Lenka Dusilová), Someone With A Slow Heartbeat (Charlie Straight), Deaf To The Call (Prostitutes), Vlci u dveří (Umakart), Bílé včely (Květy) a Soundtrack ke konci světa (Zrní). Vítězné album vybrali porotci na neveřejném zasedání těsně před středečním ceremoniálem.

Mladík s bizarním "frankensteinovským pseudonymem" Boris Carloff je český producent, skladatel a zvukový technik, jehož styl se pohybuje někde mezi jazzem, rockem a elektronikou. V minulosti byl několikrát nominován za zvuk na albech mnoha českých kapel na ceny Anděl.

Slavnostní večer moderoval rapper James Cole a na pódiu se také objevil loňský vítěz - písničkář Bonus, který loni uspěl s deskou Náměstí Míru. Každý z nominovaných hudebníků se v SaSaZu představil dvěmi písněmi z nominovaného alba.

Jednou z novinek druhého ročníku cen Apollo bylo vyhlášení interpreta, jehož si na stránkách hudebního festivalu Rock For People z nominovaných hudebníků vybrali sami jeho návštěvníci. Nejvíce hlasů dostali Charlie Straight a The Prostitutes.

Čtěte také

V České republice v současné době existují hudební ceny udělované na základě popularity mezi posluchači, jako jsou Český slavík, Žebřík či Ceny televize Óčko, Ceny Anděl vyhlašované na základě hlasování členů Akademie populární hudby a ceny udělované hudebními odborníky Apollo a Vinyla.

Celebrity:
Boris Carloff

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, zpěváci, čeští zpěváci, hudební ceny, ceny Apollo, Boris Karloff foto, Boris Karloff fotky, Boris Karloff hudba, Boris Karloff Apollo, Boris Karloff ceny Apollo, Boris Karloff hudební cena, Boris Karloff hudební ocenění, Boris Karloff album, Boris Karloff deska, Boris Karloff The Escapist, ceny Apollo udílení, Boris Karloff video
TOPlist