Zpěvačky Adele a Whitney Houston ovládly letošní ceny Grammy!

13.02.2012

Britská zpěvačka získala šest ocenění, včetně desky roku a nahrávky roku za píseň Rolling in the Deep! Adele (23) se tak triumfálně vrátila po několikaměsíční pauze způsobené zdravotními problémy. Slavnostním předávání cen v Los Angeles však bylo věnováno především zesnulé Whitney Houston.

Adele
Zdroj: wikipedia.org

Adele (23) obdržela šest sošek a zvítězila v těch nejdůležitějších kategorií - píseň a nahrávka roku, kterou se stala skladba Rolling in the Deep a album roku za desku s lakonickým názvem 21. Popová diva vyhrála také v kategoriích nejlepší popové vokální album, krátké hudební video a sólový popový výkon, jež obdržela za skladbu Someone Like You. 

Čtěte také

Britská kráska, která má za sebou operaci hlasivek, tak proměnila všechny nominace a vyrovnala rekord Beyoncé v počtu Grammy pro jednu zpěvačku. Pouze rocková kapela Foo Fighters ji zdatně konkurovala a získala pět gramofonků díky desce Wasting Light.

Kanye West
Zdroj: wikipedia.org

Rapper Kanye West, který měl sedm nominací a byl tedy favoritem večera, proměnil čtyři nominace - především za nejlepší rapové album pro desku My Beautiful Dark Twisted Fantasy. Dosavadní držitel čtrnácti Grammy se však udílení cen tradičně nezúčastnil, protože se domnívá, že akademie diskriminuje rappery ...

Čtěte také

Cenu pro nejlepšího nového umělce (tedy objev roku) a cenu za nejlepší alternativní albumobdržel písničkář Justin Vernon, který koncertuje s kapelou Bon Iver. Skrillex, vlastní jménem Sonny Moore, proměnil z pěti nominací tři.

Po dvou soškách si z Los Angles odveze mnohonásobně korunovaná královna country Taylor Swift (Nejlepší country píseň a Nejlepší country sólo vystoupení), Cee Lo Green (Nejlepší R&B píseň a Nejlepší tradiční R&B vystoupení) a Chick Corea (Nejlepší jazzová sólo improvizace a Nejlepší jazzové instrumentální album).

Největší potlesk, bohužel již posmrtný sklidila ovšem Whitney Houston (1963-2012), která zemřela den předtím a měla původně na cenách Grammy také vystoupit. Slavnostní předávání v losangeleské hale Staples Center tak začalo modlitbou za mrtvou zpěvačku.

Whitney Houston
Zdroj: Mark Kettenhofen, wikipedia.org

Popovou divu a ikonu amerického hudebního průmyslu pak připomenul videozáznam, na němž zpívala svou zřejmě nejznámější píseň I Will Always Love You. Stejnou skladbu pak během večera zapěla herečka a zpěvačka Jennifer Hudson

Americká Národní akademie nahrávacích umění a věd (NARAS) udělovala ceny Grammy již čtyřiapadesáté a v letošním roce snížila počet ocenění ze 109 na "pouhých" 78.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Whitney Houston, Kanye West, Adele

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, hudba, zpěváci, americké celebrity, americké zpěvačky, kanadské celebrity, Grammy, rockeri, američtí zpěváci, hudebníci, ceny Grammy, američtí hudebníci, muzikanti, americké kapely, kanadští hudebníci, američtí rockeři, Grammy 2011, Grammy award, Grammy ocenění, Grammy hudba, Grammy music, hudební byznys, kanadské kapely, američtí muzikanti, Adele Grammy, Adele vítěz, Adele ocenění, Adele ceny
TOPlist