Zlaté maliny už představily nominace na nejhorší filmy roku 2017

23.01.2018

Zlaté glóby už nejlepší filmy ocenily, Oscaři se budou udělovat až v březnu, ale naštěstí je tu ještě jedna cena pro filmy loňského roku. Tedy spíše anti-cena. Zlaté maliny, které každoročně „odměňují“ nejhorší herce, herečky a filmy už mají nominace na nejhorší snímky roku 2017. A konkurence je letos po čertech silná.

Mezi nejhorší filmy loňského roku porota vybrala následující klenoty:

Pobřežní hlídka

Režie: Seth Gordon

Hrají: Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario, a další…

Komediální reboot oblíbeného devadesátkového seriálu o kalifornských plavčících dost často sám neví, jestli chce být parodií, nebo akčním filmem. Dětinské vtipy střídají srdceryvné scény a divák je spíše otrávený, než aby se bavil. Film pak nemůžou zachránit ani camea herců původního seriálu. Zkrátka, žhavý adept na Zlatou malinu.

Emoji ve filmu

Režie: Anthony Leondis

Hrají: T.J. Miller, James Corden, Anna Faris, a další…

Tady je možná zbytečné cokoliv říkat. Emoji ve filmu je prostě film o smajlících ve vašem mobilním telefonu. Bez pořádného příběhu a s lacinými vtipy se film snaží kopírovat úspěch filmů, jako jsou LEGO® příběh nebo V hlavě, ale troskotá na všech frontách. Samozřejmě, že je tento animák zaměřený převážně na děti a žádným hlubokomyslným počinem být ani nechce, ale kdyby mohl být alespoň „povrchněmyslným“, tak by asi neskončil mezi nominacemi na nejhorší film roku.

Padesát odstínů temnoty

Režie: James Foley

Hrají: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Max Martini, a další…

Třetí pokračování příběhu o submisivní studentce a dominantním podnikateli má na tuzemském ČSFD zatím nejvyšší hodnocení z celé série! Neuvěřitelných 42 %. Bez veškerého sarkasmu je třeba říct, že je to poměrně vysoké skóre pro filmovou adaptaci fan-fikce na ságu Stmívání. Už jen z téhle věty se nám udělalo trochu nevolno. Padesát odstínů temnoty obdrželo osm nominací na Zlatou malinu v různých kategoriích, což ji v celkovém součtu staví na druhé (nejhorší) místo.

Mumie

Režie: Alexi Kurtzman

Hrají: Tom Cruise, Sofia Boutella, Russell Crowe, a další…

Pokus studia Universal Pictures o napodobení Marvelovských úspěchu s MCU (Marvel Cinematic Universe) prudce nevyšel. Mumie, která měla odstartovat ságu s názvem Dark Universe, se stala propadákem jak v prodeji vstupenek v kinech, tak u hodnotících kritiků. Film nezachránila ani velká jména herců, jako Tom Cruise (55) nebo Russell Crowe (53). Bude tedy velkým překvapením, pokud na Mumii vůbec nějaký další film naváže.

Transformers: Poslední rytíř

Režie: Michael Bay

Hrají: Mark Wahlberg, Anthony Hopkins, Isabela Moner, a další…

Poslední Transformers jsou jedineční v tom, že mají vůbec nejvíce nominací na Zlatou malinu. Nejhorší film, nejhorší herec nebo dvě nejhorší vedlejší role jsou jen některé z devíti celkových nominací za prohřešky proti filmovému vkusu. Přesto se můžeme s největší pravděpodobností spolehnout na to, že Bayův (52) příští film o mimozemských robotech, kteří se umí přeměnit v dopravní prostředky, na sebe nenechá dlouho čekat.

Vyhlášení Zlatých malin proběhne 3. března, což je přesně den před tím, než proběhne předávání cen Akademie za nejlepší filmy roku 2017. Sledování toho, kdo si domů odnese domů Zlatou malinu a kdo Oscara, tak krásně zaplní první březnový víkend.

Kdo je vaším favoritem na nejhorší film roku? Myslíte si, že některé z vybraných filmů na seznam nepatří nebo byste ho o nějaké rozšířili? 

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
T.J. Miller, Mark Wahlberg, Tom Cruise, Dwayne Johnson , Jamie Dornan

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zlaté maliny, nejhorší filmy, nejhorší filmy roku, Pobřežní hlídka, Universal Pictures, nejhorší filmy 2017, Emoji ve filmu, Padesát odstínů temnoty, Mumie, Transformers: Poslední rytíř, Zlaté maliny 2017
TOPlist