Žena v kleci: Adaptace prvního dílu úspěšné detektivní série!

29.10.2013

Strhující dánský thriller sleduje dvojici kriminalistů, kteří usilovně pátrají po záhadně zmizelé političce! Film Žena v kleci - z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy - je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena.

zena
Foto: Aerofilms

Komisař Carl Mørck byl přeložen do nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy. Paličatý komisař se s pomocí svého asistenta Assada vrhá do řešení případu Merete Lynggaard, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu.

Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však toto vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie.

Dánský režisér Mikkel Nørgaard debutoval v roce 2010 komedií Klaun natočenou na motivy stejnojmenného sitcomu, a který se v Dánsku stal obrovským kasovním trhákem. Ve svém druhém celovečerním snímku se režisér zaměřil na zcela jiný žánr a natočil typickou, seversky temnou detektivku!

Snímek Žena v kleci, jehož scénář napsal osvědčený Nikolaj Arcel, nás opět přesvědčí, že dvojice cynického osamělého detektiva a jeho tajemného rýpavého asistenta není vyčpělým schématem, ale že prostě stále funguje. Zvlášťě když oba zasmušilí pánové mají po čem pátrat ...

Dánský trhiller Žena v kleci/Kvinden i buret má v českých kinech premiéru 31. října 2013.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Fares Fares, Nikolaj Lie Kaas, Mikkel Nørgaard

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, dánské celebrity, zahraniční režiséři, režiséři, dánské herečky, dánský film, dánští herci, dánští režiséři, evropské filmy, dánské filmy, Mikkel Nørgaard film, Mikkel Nørgaard režie, Mikkel Nørgaard Kvinden i buret, Mikkel Nørgaard Žena v kleci
TOPlist