Zemřel Peter Banks, kytarista slavné kapely Yes!

13.03.2013

Zakládající člen britské artrockové skupiny zemřel ve věku 65 let ve svém domě v Londýně! Peter Banks podle všeho zemřel už 8. března a jeho tělo byla objeveno až poté, co se nedostavil na nahrávání. Přesná příčina smrti není zatím známa.

peter
Peter Banks
Foto: psychosync.info


Peter Banks (1947-2013), který byl považován za průkopníka moderní rockové kytary, patřil v roce 1968 k zakládajícím členům artrockové kapely Yes a svým kytarovým uměním "dotvořil" její první dvě alba.

O dva roky později odešel a založil skupinu Flash, s níž vydal tři úspěšné desky. Během své kariéry vydal také pět sólových alb. Hudebními odborníky byl nazýván jako "architekt progresivní muziky".

Peter Banks spolupracoval s řadou dalších známých hudebníků - třeba s bubeníkem Philem Collinsem nebo kytaristou Janem Akkermanem. V loňském roce se podílel na třech albech, mimo jiné na "All stars" poctě kapele The Who s názvem Who Are You.

Celebrity:
Peter Banks

Interpreti:
Flash

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, britské celebrity, kytaristé, hudebníci, smrt celebrity, úmrtí celebrity, zahraniční kytaristé, zahraniční hudebníci, britští hudebníci, britští kytaristé, smrt kytaristy, úmrtí kytaristy, Peter Banks foto, Peter Banks fotky, Peter Banks Yes, Peter Banks video, Peter Banks kytara, Peter Banks hudba, Peter Banks klip, Peter Banks videoklip, Peter Banks smrt, Peter Banks úmrtí, Peter Banks skon
TOPlist