Zemřel oscarový hudební skladatel John Barry!

31.01.2011

Ve věku nedožitých 78 let včera zemřel slavný americký skladatel filmové hudby John Barry. Držitel pěti Oscarů, který se proslavil především hudbou k sérii filmů o agentovi 007 Jamesi Bondovi, zemřel na infarkt.


Skladatel John Barry
Foto: wikipedia.org

John Barry (1933-2011) je autorem nejen všeobecně známé znělky k filmové sérii o agentu 007, ale pracoval i na hudbě ke dvanácti filmům o Jamesi Bondovi. Stvořil dokonce hudbu k historicky vůbec prvnímu snímku Dr. No z roku 1962 se Seanem Connerym v hlavní roli.

Za hudbu k "bondovským snímkům" získal dvě nominace na Zlatý glóbus - poprvé za titulní píseň k filmu Srdečné pozdravy z Ruska (1963) a za hudbu k snímku Vyhlídka na vraždu (1985).


Světoznámá znělka k filmům o Jamesi Bondovi!

John Barry získal cenu americké filmové akademie celkem pětkrát. Poprvé dostal Oscara za hudbu a titulní píseň k dramatu Volání divočiny z roku 1966. Další tři Oscary pak obdržel za soundtracky k filmům Lev v zimě (1968), Vzpomínky na Afriku (1985) a Tanec s vlky (1990).

V roce 1992 se mu podařilo právě za hudbu k filmu Kevina Costnera Tanec s vlky získat svou jedinou cenu Grammy.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Barry

Filmy:
Tanec s vlky

Kategorie:
Filmy, Hudba,

Tagy:
skladatelé, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, james bond, hudební skladatelé, John Barry foto, John Barry photo, John Barry death, John Barry smrt, John Barry úmrtí, John Barry zemřel, John Barry umřel, John Barry skon, John Barry hudba, John Barry oscar, John Barry filmová hudba, světoví hudebníci, americký skladatelé, skladatelé filmové hudby
TOPlist