Zemřel Četník, francouzský herec Michel Galabru

05.01.2016

Série filmů o četnících je u nás nesmírně populární. V hlavní roli září coby Cruchot jeden z nejznámějších komiků Louis De Funes, ale zdatně mu sekunduje Michel Galabru coby jeho nadřízený Gerber. Michel Galabru zemřel v požehnaném věku 93 let.

Michel Galabru
Zdroj: Profimedia.cz

Ačkoliv hrál Cruchotova nadřízeného, ve skutečnosti byl Louis De Funes o deset let starší. Michel Galabru se narodil v Maroku a původně se chtěl stát fotbalistou. Nakonec vystudoval herectví a stal se jedním z nejobsazovanějších francouzských herců, hrál ve skoro 200 filmech! V naprosto většině šlo o komedie.

V roce 2003 navštívil festival ve Zlíně, kam přijel představit film o Asterixovi a Obelixovi, ve kterém také hrál. Doprovázel ho představitel dalšího četníka Luciena Fougasse Jean Lefebvre. Michel Galabru zemřel ve spánku 4. ledna. 

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michel Galabru

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Zahraniční celebrity, francouzské celebrity, zahraniční herci, francouzští herci, francouzské filmy, Michel Galabru foto, Michel Galabru fotografie, Michel Galabru RIP, Michel Galabru úmrtí, Michel Galabru filmy, Michel Galabru role, Michel Galabru četník, Michel Galabru herec, Michel Galabru věk
TOPlist