Zemřel bubeník slavné kapely The Band!

20.04.2012

Ve věku nedožitých 72 let skonal ve čtvrtek v New Yorku hudebník Levon Helm! Bubeník a zpěvák rockové kapely The Band podlehl rakovině hrtanu.

levon
Levon Helm
Foto: wikipedia.org

Leon Helm (1940-2002) poprvé onemocněl rakovinou hrtanu v roce 1998 a dokonce kvůli chorobě dočasně ztratil hlas. Kvůli účtům za léky málem přišel o dům, ale nakonec se mu podařilo nad nemocí zvítězit.

Zpěvák a bubeník byl členem kapely The Band, která provázela Boba Dylana při jeho slavném turné v letech 1965 a 1966. Alba, která The Band pak sólově vydala koncem 60. let - Music From the Big Pink a následné The Band - patří dodnes podle odbroníků k rockové klasice.

Skupinu The Band tvořily velmi vyhraněné osobnosti - kytarista Robbie Robertson, baskytarista Rick Danko a klávesisté Richard Manuel a Garth Hudson - kteří se čas od času (jak bylo tehdy zvykem) potýkali s drogovou závislostí.

Závěrečný koncert skupiny natočil v roce 1976 Martin Scorsese jako dokument Poslední valčík, který je považován za jeden z nejlepších filmových záznamů koncertu. Výsledkem však byl paradoxně fakt, že se členové kapely rozhádali a rozešli se.

Levon Helm natočil sólová alba Dirt Farmer (2007), Electric Dirt (2009) a naposledy v roce 2011 desku Ramble at the Ryman a za všechny získal ceny Grammy. Spolu s dalšími členy The Band byl uveden v roce 1994 do rock and rollové síně slávy. 

Interpreti:
Levon Helm

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, hudebníci, smrt celebrity, úmrtí celebrity, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, bubeníci, zahraniční bubeníci, Levon Helm foto, Levon Helm fotky, Levon Helm smrt, Levon Helm úmrtí, Levon Helm video, Levon Helm hudba, Levon Helm The Band, The Band kapela, američtí bubeníci, Levon Helm skon
TOPlist