Zemřel B.B.King, bluesová legenda…

15.05.2015

Ve věku 89  let zemřel ve čtvrtek ve svém domě v Las Vegas legendární bluesový kytarista B.B.King. Ačkoliv vážně nemocný, i poslední roky bluesový král naplno koncertoval.

B.B. King
Zdroj: Profimedia.cz

Jeho pozoruhodná kariéra obnášela téměř sedmdesát let na koncertních pódiích a představovala klasický americký příběh, kterak se chudý kluk z Mississippi stal slavným, bohatým a obletovaným.

King získal za svůj život 15 cen Grammy, prodal desítky milionů nahrávek. V roce 1987 byl uveden do rockandrollové síně slávy, spolupracoval s mnoha hvězdami, jako je Carlos Santana, Eric Clapton, U2, a Sheryl Crow.

V osmdesátých letech mu byla diagnostikována cukrovka, se kterou se do poslední chvíle léčil. Nedávno byl sice kvůli záchvatu převezen do nemocnice, ale zemřel ve svém domě. Poslední roky se jeho potomci dohadovali s jeho manažerem ohledně Kingových peněz a lékařské péče o starého pána, celá kauza hrozila, že skončí u soudu.

Na soud se obrátila také druhá dcera B.B.Kinga, která viní manažera Laverna Toneyho, že vysál z účtu jejího otce 20 milionů dolarů

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
B.B. King

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity, Videa,

Tagy:
úmrtí celebrit, hudební legendy, úmrtí celebrit 2015, B.B.King foto, B.B.King R.I.P, B.B.King youtube, B.B.King online, B.B.King videa, B.B.King koncert, B.B.King koncert video, B.B.King hudba, B.B.King smrt, B.B.King úmrtí, B.B.King rodina, B.B.King majetek, B.B.King stav, B.B.King hospitalizace, B.B.King nemoc, B.B.King vzpomínka, bluesové legendy, B.B.King blues, černošští hudebníci, slavní hudebníci, B.B.King cukrovka
TOPlist