Zemřel americký herec a držitel Oscara Ernest Borgnine!

09.07.2012

Ve vysokém věku 95 let zemřela v neděli v losangeleské nemocnici hvězda americké kinematografie! Ernest Borgnine se proslavil zejména hlavní rolí ve filmu Marty z roku 1955, za kterou získal Oscara.

Ernest Borgnine
Zdroj: MARK D. FARAM, wikipedia.org

Ernest Borgnine (1917-2012), který má za sebou úspěšnou vojenskou kariéru, začínal jako divadelní herec na newyorské Broadwayi. Jeho první velkou hollywoodskou rolí byl seržant Judson v oscarovém dramatu Odtud až na věčnost v roce 1953. 

Herec si pak střihl významné role ve snímcích Černý den v Black Rock nebo Johnny Guitar, ale pak v roce 1955 dosáhl svého největšího úspěchu - dostal Oscara (a také cenu BAFTA a cenu na festivalu v Cannes) za kreaci dobrosrdečného italského řezníka v komedii Marty.

Ernest Borgnine byl díky své fyziognomii často obsazován do rolí zloduchů a drsňáků- třeba ve filmech Tucet špinavců, Divoká banda Na západní frontě klid nebo Dobrodružství Poseidonu.

Herec se své profesi věnoval prakticky až do konce života. V roce 2010 si zahrál malou roli v akčním filmu Red a ještě v loňském roce se objevil ve třech filmech.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ernest Borgnine

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, herci, zahraniční herci, američtí herci, smrt celebrity, smrt herce, úmrtí celebrity, úmrtí herce, oscaroví herci, Ernest Borgnine foto, Ernest Borgnine fotky, Ernest Borgnine smrt, Ernest Borgnine úmrtí, Ernest Borgnine skon, Ernest Borgnine video, Ernest Borgnine Oscar, Ernest Borgnine filmy, Ernest Borgnine herectví, Ernest Borgnine Marty, držitelé Oscara
TOPlist