Země bez zákona: Drsná gangsterka z amerického venkova!

17.09.2012

Zpěvák Nick Cave a režisér John Hillcoat opět stvořili žánrové drama, která vás nenechá ani na chvíli vydechnout! Snímek Země bez zákona soutěžil v letošním roce na filmovém festivalu v Cannes a zahraniční kritika jej ocenila jako výtečnou gangsterku z časů prohibice.

zeme
Foto: Bontonfilm

Třicátá léta 19. století na americkém venkově. Bratři Bondurantovi - nejstarší Howard (Jason Clarke), prostřední Forrest (Tom Hardy) a nejmladší Jack (Shia LaBeouf) - jsou tvrdí hoši. Zatímco většina obyvatel městečka živoří, podnikavým bratrům se daří, protože si vybudovali prosperující byznys s načerno pálenou whisky.

Nekalému podnikání ve Franklin County ale začínají krušné časy, když do města přijede zkorumpovaný zástupce šerifa Charlie Rakes (Guy Pearce). Zatímco většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, bratři Bondurantové se nehodlají nikomu podřizovat. Postaví se přesile, která si říká Zákon, aby definitivně rozhodli, kdo má nad městečkem kontrolu ...

Film, který byl inspirován skutečným příběhem o bratrech Bondurantových, byl natočen na motivy novely "The Wettest Country in the World", kterou napsal Matt Bondurant, vnuk jednoho ze zmiňovaných bratrů.

Původně australští tvůrci filmu Nick Cave (55) a John Hillcoat (51) spolupracovali již na snímcích Proposition (2005) a Ghost ... of the Civil Dead (1988). John Hillcoat jako režisér natočil také celovečerní filmy Mít a udržet se (1996) a Cesta (2010). Všestranný muzikant Nick Cave vedle skládání hudby k filmu napsal i scénář.

Diváci i kritici oceňují film především jako příkladnou ukázku žánrového filmu, která je chutnou směsicí gangsterského násilí, dobové atmosféry a černého humoru. Snímek však na rozdíl od předchozího díla autorské dvojice postrádá větší dramaturgický nadhled a často chce diváka vlastně jen šokovat za každou cenu ... Ale znáte snad lepší film ke zkouknutí v době prohibice?

Americké drama Země bez zákona/Lawless má v českých kinech premiéru 20. září 2012. 

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Shia LaBeouf, John Hillcoat, Guy Pearce, Gary Oldman, Jason Clarke, Tom Hardy, Mia Wasikowska, Jessica Chastain

Filmy:
Země bez zákona

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, australské celebrity, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, režiséři, Právě v kinech, australští režiséři, Země bez zákona foto, Země bez zákona fotky, Země bez zákona film, Země bez zákona trailer, Země bez zákona premiéra, Země bez zákona ukázka, Země bez zákona video, Země bez zákona drama, John Hillcoat režie, John Hillcoat film, John Hillcoat Země bez zákona, John Hillcoat Lawless
TOPlist