Zdeněk Svěrák vydal knihu zbytku svých komedií

03.11.2017

Komedie, které napsal Zdeněk Svěrák (81) a Ladislav Smoljak, jsou těmi nejúspěšnějšími u nás. Nyní vychází již druhá kniha, která se jim věnuje. 

Zdeněk Svěrák
Zdroj: Showpix
 

Filmové komedie Svěráka a Smoljaka patří ke klasice, která se neustále reprizuje v televizi, hlášky z nich jsou prostě nezapomenutelné. V pořadí již druzé knize Filmové komedie najdeme takové pecky, jako jsou filmy Jára Cimrman ležící, spící, Kulový blesk, Nejistá sezóna, Rozpuštěný a vypuštěný a Trhák, což spolu s první knihou dává dohromady souhrn tvorby Svěráka a Smoljaka. 

Fanoušci se mohou dokonce těšit na pasáže, které se do filmu nakonec nedostaly. Knihu pokřtil Zdeněk Svěrák, který o knize první v pořadí prohlásil: "Tato knížka zachycuje literární předobrazy budoucích filmů, ale rychle plynoucí čas zavinil, že už jsou to vlastně předobrazy filmů pro pamětníky. Jáchyme, hoď ho do stroje je první pokus autorské dvojice Smoljak-Svěrák o průnik do kinematografie. Průnik se povedl, a tak jsme přidali Marečku, podejte mi pero a Na samotě u lesa. Najdete tu také titul Vrchní, prchni – můj první samostatný scénář a Smoljakova první samostatná režie. Aby svazek nebyl tenký, posílili jsme ho o Vesničku mou střediskovou." 

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Zdeněk Svěrák

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
zdeněk svěrák kniha, zdeněk svěrák komedie, filmové komedie kniha
TOPlist