Začal benátský festival! Bude se líbit český Alois Nebel?

01.09.2011

V italských Benátkách byl včera zahájen mezinárodní filmový festival! V rámci nesoutěžní části hlavního programu 68. ročníku festivalu se představí po letech i český film - animované drama Alois Nebel. A to rovnou ve světové premiéře.


Alois Nebel v Benátkách!
Foto: Aerofilms

Letos bude o hlavní cenu, proslulého Zlatého lva bojovat třiadvacet filmů - ve všech případech půjde o světové premiéry. Název jednoho snímku uchovávají pořadatelé ještě v tajnosti jako překvapení.

Mezi 22 soutěžními filmy, jejichž názvy byly zveřejněny, převažují tituly ze Spojených států, čtyřmi je zastoupena Itálie a filmy z Asie a tři želízka v ohni má Francie, Velká Británie a Německo.


Alois Nebel - trailer!

Pro českou kinematografii je však tento ročník zásadní, protože do hlavní nesoutěžní sekce (avšak neméně prestižní) sekce byl vybrán i český snímek – filmová adaptace komiksu autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 Alois Nebel. Film režiséra Tomáše Luňáka, v němž hlavní roli hraje Miroslav Krobot, přijde do českých kin 29. září 2011.

Alois Nebel bude prvním českým celovečerním filmem natočeným technologií rotoskopie, která kombinuje hraný a animovaný film – záběry natočené s herci jsou překreslené ve výtvarném stylu komiksové předlohy.


Březnové idy - trailer!

Do Benátek dorazí význační filmaři jako George Clooney, David Cronenberg, Abel Ferrara nebo William Friedkin. Sám George Clooney včera zahájil festivalový program a představil své nové politické drama The Ides of March (Březnové idy), v němž také hraje jednu z hlavních rolí - zdatně mu však sekundují Philip Seymour Hoffmann, Ryan Gosling a Paul Giamatti.

V soutěžní sekci se dále objeví filmy 4:44 Last Day On Earth (4:44 Poslední den na Zemi) režiséra Abela Ferrar, drama Romana Polanského Carnage (Masakr), natočené podle divadlení hry nebo adaptace špionážního románu Johna Le Carrého Tinker, Tailor, Soldier, Spy (Kotlář, krejčí, voják, špion), která je britsko-německou koprodukcí z dílny švédského režiséra Tomase Alfredsona.

Čínský, resp. hongkongský filmař Johnnie To festivalu ukáže svůj nový film Life Without Principle (Život bez zásad) a známý režisér Steven Soderbergh zase hvězdně obsazené drama Contagion (Nákaza), kde hraje Matt Damon, Kate Winslet, Marion Cotillard, Jude Law a Gwyneth Paltrow.


Nákaza - trailer!

V nesoutěžním programu se kromě českého Aloise Nebela objeví i snímek s názvem W.E. o Američance Wallis Simpson, kvůli níž v roce 1936 abdikoval britský král Eduard VIII. Režírovala jej jako svůj druhý snímek zpěvačka Madonna.

Na festival přijede také slavný americký herec Al Pacino, který jednak představí svůj (také druhý) film Wilde Salome a druhak dostane cenu, která se uděluje filmaři, jenž významným způsobem ovlivnil moderní kinematografii. Druhým laureátem je italský režisér Marco Bellocchio, který dostane Zlatého lva za celoživotní dílo.


Masakr - trailer!

O cenách v hlavní kategorii rozhoduje porota s čele s americkým režisérem Darrenem Aronofským, který získala Zlatého lva před třemi lety za drama Wrestler. Benátský festival skončí vyhlášením vítězů 10. září 2011.

Fandím
19 fanoušků
Nesnáším
7 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Marco Bellocchio, David Cronenberg, Al Pacino, Miroslav Krobot, William Friedkin, Tomáš Luňák

Filmy:
Alois Nebel, Nákaza

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
herečky, americké herečky, youtube, zahraniční herečky, české herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, zahraniční filmy, čeští herci, američtí režiséři, zahraniční režiséři, filmaři, benátky, zlatý lev, filmový festival benátky, Filmové festivaly, čeští filmaři, Alois Nebel trailer, soutěžní sekce, filmová přehlídka, zahraniční filmaři, Abel Ferrara, Březnové idy, Život bez zásad, 4:44 Poslední den na Zemi, Masakr, festival v Benátkách, nesoutěžní sekce, Alois Nebel Benátky
TOPlist