White House Down: Jak Tatum a Foxx nakopali teroristům zadky!

17.07.2013

Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich nás tentokrát zavede do samého centra USA - do Bílého domu! Snímek White House Down, v němž září dvojice Channing Tatum a Jamie Foxx, je další patetickou poctou americké státnosti!

white
Foto: Falcon

Mezi turisty podnikající prohlídku sídla amerického prezidenta je i washingtonský policista John Cale (Channing Tatum) s dcerou. Dramatické okolnosti ho přinutí skočit rovnýma nohama do akce, aby zachránil nejen své dítě ale i prezidenta (Jamie Foxx) a postavil se přesile těžce vyzbrojené skupiny polovojenských útočníků.

Původně německý režisér Roland Emmerich (56) se proslavil jako kontroverzní tvůrce megalomanských blockbusterů, které jsou diváky přijímány s velkým nadšením, zatímco kritici nad nimi kroutí hlavou. S filmem začínal ještě v Německu, kde natočil výpravné sci-fi snímky Princip Noemovy archy nebo Měsíc 44.

Po odchodu do Hollywoodu se z něj stal "odborník na kasovní trháky" a pokračoval v natáčení science-fiction filmů. Mezi jeho zdařilejší kusy patří Den nezávislosti, Godzilla či Den poté, zatímco snímky jako 10 000 př. n.l., Patriot nebo 2012 jsou sice považovány za řemeslně zvládnuté, ale zároveň za hloupé a naivní.

Roland Emmerich si však svou reputaci asi těžko napraví svým posledním filmem, který je tuctovou akční podívanou (a nechtěnou komedií), z níž to kape patosem, mává se tam americkými vlajkami a statečný prezident se osobně brání teroristům se zbraní v ruce ... Ach jo!

Americké akční drama White House Down/Útok na Bílý dům má v českých kinech premiéru 18. července 2013. 

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Joey King, Maggie Gyllenhaal, Channing Tatum, Roland Emmerich, Jamie Foxx, James Woods, Richard Jenkins

Filmy:
Útok na Bílý dům

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, německé celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, němečtí režiséři, Roland Emmerich režie, Roland Emmerich film, Roland Emmerich White House Down, Roland Emmerich drama
TOPlist