Vypsaná fiXa si na podzim vyzkouší dva akustické koncerty!

09.09.2013

Kapela si během září a října střihne akustické koncerty, pokřtí akustické DVD a CD a začne nahrávat nové album! Vypsaná fiXa se však nejvíce těší právě na akustický koncert v pražském klubu Retro.

fixa
Foto: Jiří Erik Duchoň

Kdo zná kapelu Vypsaná fiXa ví, že jejich koncerty jsou vždy našlapané neutuchající energií a velkým hudebním nasazením jednotlivých členů. Ale někdy je změna život, a tak v květnu tohoto roku přijala kapela nabídku hudební stanice Óčko, zahrát svůj koncert netradičně – akusticky v pražském klubu Retro.

Čtěte také

"Během celé naší historie jsme akusticky zahráli pouze jednou. Skoro bych řekl, že to není v kapelové povaze, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc se nám to začalo líbit,“ říká frontman Márdi.

Navíc Óčko celý koncert natočilo a vyjde z toho CD a DVD. Zjistili jsme, že ty naše písně takhle znějí úplně jinak. Při nahrávání koncertu jsme využili starou, poloakustickou baskytaru Jolana, kterou jsme oprášili ze dna zkušebny a Mejn na ní hrál. Pítrs vytvořil speciální rytmickou sadu a celý to dostalo takovej super temnej spodek,“ dodává Márdi.

Pro nedočkavce, kteří na koncertě nebyli, připravila stanice Óčko záznam z tohoto koncertu, který bude odvysílán 15. září. Tím ale akustická etapa v životě kapely nekončí, protože v rámci nového pořadu na ČT Art odehrají další akustický koncert v Ostravě 20. září. 

Bude odlišný od toho v Retru, protože budeme mít zcela nový akustický playlist a zařadíme úplně jiné písně z našeho repertoáru“ říká ještě Márdi. Akustické hraní pak vyvrcholí křtem DVD a CD a to v pražském klubu Dobeška 31. října.

Čtěte také

Kromě již zmiňovaných aktivit se kapela bude v září a říjnu věnovat nahrávání nového alba, aby pak v listopadu a prosinci vyjela opět na koncerty. Listopad budě věnován společnému hraní s Visacím zámkem na společném „KultTour“ a v prosinci proběhne bonusová část „Tugedrtůr“ s Mňágou a Žďorp.

Interpreti:
Vypsaná Fixa

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube.com, zpěváci, youtube video, kapely, čeští zpěváci, hudební skupiny, hudebníci, čeští hudebníci, české kapely, Vypsaná Fixa foto, Vypsaná Fixa fotky, Vypsaná Fixa klip, Vypsaná Fixa 1982, Vypsaná Fixa videoklip, Vypsaná Fixa punk, Vypsaná Fixa hit, Vypsaná Fixa hudba, Vypsaná Fixa DVD, Vypsaná Fixa akustické turné
TOPlist