Viktor Preiss pomohl dobré věci, ale stala se malá nehoda…

08.06.2015

Herec Viktor Preiss (68) se ve společnosti příliš neukazuje a není to zrovna ten, koho bychom viděli na večírcích a společenských událostech. Nyní se herec zapojil do poněkud neobvyklé akce na podporu nadačního fondu hraběnky Nostizcové.

Foto: Muzeum nočníků a historických toalet (2x)

A světe div se, úkolem Viktora Preisse bylo omalovat porcelánový nočník, který se posléze měl spolu s ostatními díly slavných osobností vydražit, a prostředky měly být použity pro nadační fond Mathilda hraběnky Nostizcové, který se snaží zlepšit podmínky nevidomých a slabozrakých.

Bohužel, Viktor Preiss na své dílo spěchal a nočník se mu podařilo rozbít: „Ještě v noci po představení jsem začal nočník balit do krabice s dřevitou vatou. Odskočil jsem si pro lepenku a za zády se mi ozvala rána. Nočník byl na kusy. Tu noc jsem nespal,“ líčí herec.

Charismatický sympaťák, který nestárne, se však nedal, nočník sdrátoval a doufá, že si jej i takto někdo zakoupí a tím pomůže dobré věci: „Trochu se stydím, ale věřím, že i padlý nočník zaslouží povšimnutí. Už jen ze soucitu nad zmařeným dílem. Doufám, že si jej někdo opatrně odnese jako neduživé adoptované dítě, možná i jako raritu. Hlavní je, aby se ho někdo dobrý ujal,“ svěřil se Viktor Preiss. 

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Viktor Preiss

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Viktor Preiss foto, Viktor Preiss fotografie, Viktor Preiss online, Viktor Preiss nočník, Viktor Preiss nadace, Viktor Preiss fond, nadační akce, Mathilda hraběnka Nostizcová, fond Mathildy hraběnky Nostizcové, české nadace, česká muzea, muzeum nočníků
TOPlist