Vězení umění: Dokument o hranicích našeho myšlení a svobodě!

27.05.2013

Film o tom, jak omezenost vězeňského prostoru otevírá nekonečno fantazie a svobodného uměleckého projevu! Dokument Vězení umění, který pojednává o jednom zajímavém projektu, natočil jako svůj celovečerní debut režisér Radovan Síbrt.

vezeni
Foto: Artcam

Pět předních českých výtvarníků (Pavel Sterec, Michal Pěchouček, Pasta Oner, Karel Kunc a Tereza Damcová) vstupuje do prostoru věznice, aby zde se svými novými spolupracovníky z řad vězňů začali tvořit.

Determinace prostředí a omezení tohoto světa ale otevírají nové hranice fantazie a uměleckého projevu. Jak je vlastně tento projev svobodný? Co jej určuje? A kdo je vlastně svobodný?

Jeden z nejzajímavějších dokumentů loňského roku z producentské dílny společnosti Hypermarket film Víta Klusáka a Filipa Remundy natočil český dokumentarista Radovan Síbrt, který má za sebou zatím jen krátkometrážní projekty.

Film-esej Vězení umění, jehož tématem je imaginární a fyzická svoboda, vypráví o tom, jaké jsou naše možnosti a jak jsme schopni překračovat různá omezení, ať už fyzická či myšlenková. Ale zároveň je to také snímek o současném výtvarném umění, o jeho hranicích a možnostech.

Dokument Vězení umění má v českých kinech premiéru 30. května 2013.

Celebrity:
Radovan Síbrt

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, české filmy, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, dokumenty, české dokumenty, dokumentární filmy, dokumentaristé, čeští dokumentaristé, Radovan Síbrt režie, Radovan Síbrt film, Radovan Síbrt dokument, Radovan Síbrt Vězení umění
TOPlist