Velkofilm Lidice slaví překvapivý úspěch v kinech!

17.06.2011

Návštěvnost a odezva diváků filmu Lidice zatím předčila všechna očekávání. Film režiséra Petra Nikolaeva teď navíc zamíří i za českými vojáky do Afghánistánu.


Foto: filmlidice.cz

Návštěvnost a odezva diváků filmu Lidice předčila očekávání tvůrců, protože snímek za pouhé dva týdny už vidělo 146 tisíc diváků. A zájem projevují i v zahraničí - film se bude promítat ve Washingtonu, v Izraeli a pravděpodobně ho uvidí i čeští vojáci v Afghánistánu. Je docela překvapivé, že film s tímto pochmurným tématem obstál ve srovnání se zahraniční konkurencí dlouho očekávaných filmů.Producent a střihač Adam Dvořák v současnosti chystá ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR promítání pro vojáky české mise v Afghánistánu. Popud vyšel od divačky, která požádala mailem Petra Nikolaeva, zda-li by nebylo možné poslat jednotce, kde je právě nasazen její přítel, plakát filmu s podpisy tvůrců a pár slov podpory.

Čtěte také


Produkce tak nyní zařizuje speciální polní kino do polních podmínek a uvažuje, že vyšle do Afghánistánu celou herecou delegaci. Pokud tedy budou mít zájem ...Zájem o film projevilo nejen České kulturní centrum v Izraeli nebo naše ambasáda ve Washingtonu, která chce film Lidice pro tamní české krajany. Tvůrci také snímek přihlásili na festival v Torontu a Benátkách, zatím však není rozhodnuto, zda se do výběru dostane.

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Jan Budař, Ondřej Novák, Veronika Kubařová, Karel Roden, Petr Nikolaev, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Adam Dvořák, Michal Hrůza

Filmy:
Lidice

Kategorie:
Filmy, České celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube, herci, youtube video, youtube com, čeští herci, premiéra filmu, čeští režiséři, režiséři, natáčení filmu, festival v cannes, režisérky, české režisérky, filmové režisérky, velkofilm, alice nellis lidice, filmové režiséři, vypálení vesnice, Lidice film, Lidice movie, Lidice premiéra, Lidice trailer, Lidice snímek, Lidice první trailer, Lidice velkofilm, Lidice Cannes, Lidice video, Plamen videoklip, Plamen Lidice, Lidice soundtrack
TOPlist