Velkofilm Lidice: První trailer je na světě!

11.02.2011

První trailer k filmu Lidice slibuje vskutku napínavou podívanou! Hlas průvodce patří herci Františku Němcovi, kterého si tvůrci pro tuto úlohu přímo vyžádali.


Karel Roden jako František Šíma!
Foto: filmlidice.cz

Hlavní postavou je František Šíma, vesničan ze středočeských Lidic, který jako jediný unikl vypálení nacisty, a to jen díky tomu, že seděl ve vězení za zabití svého syna. Film je již téměř hotov a tvůrcům zbývá ještě k téměř kompletně sestříhanému filmu doladit zvuk, hudbu a triky.

Lidice budou finálně dokončeny začátkem března, protože nejpozději do 15. března musí být film přihlášen na filmový festival v Cannes. Zaujme silné válečné téma porotce na nejvýznamnějším světovém festivalu?

Čtěte také


Podle koproducenta a střihače filmu Adama Dvořáka je film postavený na dvou lidských příbězích a rozhodně to není dokument. Podle něj jde o příběh dvou chlapů, kteří chybovali: jednoho ta chyba stála život, druhému ho zachránila.V hlavních rolích se představí Karel Roden, Zuzana Fialová, Zuzana Bydžovská, Roman Luknár, Jan Budař, Veronika Kubařová, Ondřej Novák a další. Souběžně s filmem vzniká unikátní hudební projekt, na kterém se účastní Michal Hrůza a James Harries, Dan Bárta, Jan Budař, Tara Fuki a další.

Slavnostní premiéra snímku režiséra Petra Nikolaeva podle scénáře Zdeňka Mahlera je naplánovaná na 9. června 2011.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Ondřej Novák, Veronika Kubařová, Karel Roden, Petr Nikolaev, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Adam Dvořák

Filmy:
Lidice

Kategorie:
Celebrity, Filmy, České celebrity, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube, herci, youtube video, youtube com, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, natáčení filmu, karel roden photo, karel roden foto, festival v cannes, režisérky, české režisérky, filmové režisérky, velkofilm, petr nikolaev foto, petr nikolaev photo, alice nellis lidice, filmové režiséři, vypálení vesnice, Lidice film, Karel Roden lidice, Karel Roden film, Lidice movie, Lidice premiéra, Lidice trailer, Lidice snímek, Lidice první trailer, Lidice velkofilm, Lidice Cannes, Lidice video
TOPlist