Velká vánoční jízda aneb Tajemství Santy Clause odhaleno!

06.12.2011

Snímek Velká vánoční jízda konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti! Americko-britský film prozradí, jak jen to Santa Claus dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky?

velka
Foto: Falcon

Santa Claus, který každý rok naděluje dárky mnoha dětem na celém světě, má tajnou provozní základnu ukrytou pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Ale když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů - nejmladší syn Arthur - na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. 

Film Velká vánoční jízda natočila debutující režisérka Sarah Smith, která je především známa jako producentka několika televizních seriálů. Postavičky v počítačově animovaném 3D filmu studia Aardman namluvila celá řada známých amerických a britských herců. Čeští diváci je ovšem neuslyší, protože film jde do českých kin s českým dabingem, na němž se podíleli přední čeští dabéři jako Matouš Ruml, Lukáš Hlavica, Bohuslav Kalva a další.

Jádrem celého filmu je příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Diváci se shodují, že Velká vánoční jízda rozhodně není nudným, unylým snímkem, ale opravdovou jízdou, i když jde vlastně jen o vánoční jednohubku na jedno sváteční použití. Ale vzhledem k tomu, že film byl stvořen jen pro jeden účel - pobavit, nelze na něj uplatňovat měřítka pro umělecký film. A navíc - je určen hlavně dětem!

Americko-britská animovaná komedie Velká vánoční jízda/Arthur Christmas 3D vstupuje do českých kin 8. prosince 2011.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Imelda Staunton, Hugh Laurie, John Cusack, Jim Broadbent, Laura Linney, Bill Nighy, James McAvoy, Eva Longoria Parker, Michael Palin

Filmy:
Velká vánoční jízda

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, britské herečky, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, britské filmy, britští herci, Právě v kinech, animovaný film, animované filmy, Velká vánoční jízda film, Velká vánoční jízda trailer, Velká vánoční jízda foto, Velká vánoční jízda fotky, Velká vánoční jízda ukázka, Velká vánoční jízda premiéra, Sarah Smith, Sarah Smith režie, Sarah Smith film, Sarah Smith Velká vánoční jízda, Velká vánoční jízda 3D
TOPlist