Válka v českém dabingu nabírá na obrátkách. Končí Michal Jagelka i Ivan Trojan!

10.06.2014

Zahraniční filmy jsou u nás dabované velmi často, na titulky si našinci zvykají velmi neradi. A český dabing byl ještě nedávno pojem. Nyní zažívá pěknou krizi, která asi skončí prohrou rebelujících dabérů.

Ivan Trojan
Zdroj: ShowBiz.cz

Po revoluci se značně změnili podmínky, v jakých se filmy dabují. Vše je mnohem rychlejší a náročnější. A právě proti těmto podmínkám začali dabující herci bojovat. Nelíbí se jim, že jsou placeni od hodiny práce a nikoliv od repliky a také bojují proti neustále klesajícím cenám.

Vše vyústilo v to, že se nechali čeští dabéři zastupovat agenturou, která se snažila jim vyjednat lepší podmínky a honoráře. To se však rozhodně nepodařilo, naopak. Prakticky všichni velcí zadavatelé se s agenturou odmítli bavit a tím pádem také s herci, které zastupuje.

Vladimír Brabec
Zdroj: Falcon

Michal Jagelka (dabing např. Leonardo DiCaprio, Matt Damon..), Vladimír Brabec (80), Ivan Trojan (49), Nela Boudová (46)… Všichni tito známí herci, jejichž ústy promlouvala celá řada známých herců, tak končí a místo nich budou obsazováni ti, kteří s agenturou nepodepsali.

Jak to tak vypadá, zatím nechce nikdo svůj postoj přehodnotit, studia dala naprosto jasně najevo, že podmínky diktují oni. Podřídí se čeští dabingoví mistři, nebo si budeme muset zvykat na zcela nové hlasy?

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Nela Boudová, Ivan Trojan, Michal Jagelka, Vladimír Brabec

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
čeští herci, český film, čeští dabéři, dabing, český dabing, Vladimír Brabec foto, válka českého dabingu, čeští herci dabing, slavní čeští dabéři, Michal Jagelka dabing, Vladimír Brabec dabing, Ivan Trojan dabing, Nela Boudová dabing, dabing zahraničních filmů
TOPlist