V Uherském Hradišti začala Letní filmová škola!

26.07.2013

Slavný festival, který vstupuje již do svého 39. ročníku, opět přivítá velké osobnosti ze světa filmu! Přehlídka v Uherském Hradišti, která začíná v pátek 26. července, potrvá až do 3. srpna. Programovou osu tvoří šest základních sekcí, které pokrývají základní témata festivalu.

letni
Foto: Letní filmová škola

Co diváky na letošním festivalu čeká? Programovou osu tvoří šest základních sekcí, které pokrývají základní témata festivalu. Fokus se zaměří na obsáhlý profil jedné národní kinematografie, kterou představí od němé éry po dnešek a přinese i medailony jejích nejvýznamnějších tvůrců.

Inventura se bude věnovat „archivním“ sekcím, Spektrum pokryje trendy, témata i osobnosti současného filmu a Visegradský horizont se bude zabývat žánry, osobnostmi i tématy našeho středoevropského prostoru. Snímky, které Asociace českých filmových klubů uvedla či uvede do distribuce, zrekapituluje sekce AČFK uvádí a konečně Zvláštní uvedení přinese ojedinělé a tematicky výjimečné tituly historie.

V sekci Filmová čítanka, která soustavně mapuje významná období, hnutí či žánry filmové historie, se bude LFŠ letos věnovat období, kterému se říká Zlatá éra Hollywoodu. Tradičně velmi populární sekce němých filmů s živým hudebním doprovodem bude letos věnována tvorbě českého rodáka Georga Wilhelma Pabsta.

Letošní výběr půlnočních laskomin bude doslova a do písmene maso a zároveň půjde o zábavu pro hlavy opravdu otevřené – ústředním tématem nočních projekcí totiž budou zombie.

Ve výběru se objeví nejen ikonické zombie filmy (Úsvit mrtvých George Zombi 2), ale také snímky, které kánon tohoto subžánru různým způsobem narušují (explozivní zombie komedie Živí mrtví, existenciálně-erotická zombie romance Dellamorte nebo Dellamore).

Na festival by měli dorazit slavní režiséři - přijede řecko-americký tvůrce Costa-Gavras (Z, Nezvěstný), polský režisér Jerzy Hoffman (Pan Wołodyjowski, Potopa a Ohněm a mečem) nebo balkánský režisér Goran Paskaljević (Hlídač pláže v zimním období, Sud prachu). A z českých tvůrců by se tu měl objevit legendární Vojtěch Jasný.

Na každý den konání LFŠ je připraven bohatý doprovodný program. Samostatná koncertní stage představí Nylon Jail, Psí vojáky, Umakart či Dana Bártu & Robert Balzar trio. Divadelní program bude soustředěn do šapitó Kabinetu MÚZ, které nabídne řadu představení a performancí.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Costa-Gavras, Goran Paskaljevic, Vojtěch Jasný, Jerzy Hoffman

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, České celebrity, zahraniční režiséři, čeští režiséři, režiséři, Filmové festivaly, Letní filmová škola, Letní filmová škola Uherské Hradiště, Uherské Hradiště, Letní filmová škola festival, Letní filmová škola film, filmová přehlídka, LFŠ, Letní filmová škola 2013
TOPlist