V Rusku spadlo letadlo, 55 lidí uhořelo

19.03.2016

Děsivé neštěstí se stalo v Rusku. Letadlo nízkonákladové společnosti FlyDubaj, které letělo z Dubaje do Rostova na Donu během přistání nezvládlo manévr. Veškeřé pasažéři letadla uhořeli.

Pasažéři byli většinou z Ruska, dále pak osm Ukrajinců, dva z Indie a Uzbekistánu. Posádku tvořil Kypřan, Kolumbijec, Rus, Španělé a další člen byl ze Seychel.

Letadlo bylo Boeing 737, jedno z nejčastějších letadel. Letadlo se zřítilo z výšky 50 až sto metrů, když se již podruhé pokoušel o přistání, nosem nabouralo do země. V tu dobu bylo v Rostově špatné počasí, pršelo a foukal silný vítr.

V současné době se rozeběhlo vyšetřování celé nehody, jako nejpravděpodobnější se jeví chyba pilota spolu se špatným počasím. Kvůli němu letiště nepřijímalo a mnoho letadel včetně toho Českých aerolinií byl odkloněno na jiná letiště. 

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
zprávy, Rusko, tragédie, havárie letadla, pád letadla video, Rusko letadlo, Rostov letadlo, havárie ledadla Rostov, tragédie letadel, tragédie Rostov, Rusko pád letadla, Rostov pád letadla, letecké neštěstí, pád letadla Rostov, letecké neštěstí Rostov, zprávy zahraničí
TOPlist