V Praze začíná osmý Fresh Film Fest!

24.08.2011

Letošní Fresh Film Fest nabídne na 120 snímků začínajících filmařů z celého světa! Osmý ročník festivalu, který chce "vnést čerstvý vítr" do současné kinematografie, začíná ve středu a potrvá až do neděle.


Foto: Fresh Film Fest

Zatímco do soutěžní části festivalu se v tomto roce dostaly studentské filmy z celého světa, v nesoutěžní části pořadatelé letos vybrali především celovečerní hranou tvorbu a dokumentární filmy. Festival představí to nejlepší, co v posledním roce ve studentské tvorbě vzniklo.


Znělka festivalu!

Zahajovacím filmem letošního ročníku s tématem vzdoru bude Blue Valentine, romantické drama, které získalo nominaci na Oscara pro herečku Michelle Williams. Na festival také přijede maďarský režisér Benedek Fliegauf, který zde osobně představí své tři filmy (Lůno, Dealer, Houština) v rámci menší retrospektivy.

Promítání doplní i bohatý doprovodný program - koncerty, workshopy, divadla, diskuse, výstavy. Součástí akce jsou i filmové procházky po městě zvané Fresh Film Walk, kdy se filmy promítají přímo na budovy.


Blue Valentine - trailer!

Hlavní část Fresh Film Festu proběhne ve známých místech jako je Palác Akropolis, kino Světozor, divadlo Ponec a FAMU, ale nově také v Kině 35 ve Francouzském institutu a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kam budou mít návštěvníci vstup zdarma.

Filmy:
Blue Valentine

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, filmy, Zahraniční celebrity, koncerty, youtube, youtube video, festivaly, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, filmaři, palác akropolis, famu, Filmové festivaly, kino světozor, mladí filmaři, Benedek Fliegauf, Fresh Film Fest, Fresh Film Fest 2011, Fresh Film Fest festival, Fresh Film Fest přehlídka, Fresh Film Fest Praha, Fresh Film Fest zahájení, Fresh Film Fest zakončení, Fresh Film Fest osmý ročník, začínající filmaři, workshopy, divadla, diskuse, výstavy, Fresh Film Walk, Divadlo Ponec, Francouzský institut, Riegrovy sady, filmové přehlídky, festival debutů, festival studentských filmů, Blue Valentine film, Blue Valentine trailer
TOPlist