V Praze začal Festival krátkých filmů! Již pošesté!

20.01.2011

Festival krátkých filmů běží od středy 19. do neděle 23. ledna 2011 v pražském kině Světozor. Festival se v hlavním městě koná již pošesté!


Izraelský film Rozcestí - režie Lior Geller!

Na festivalu bude soutěžit patnáct snímků o Hlavní cenu s finanční odměnou 5 tisíc eur a o dvě Zvláštní uznání poroty. V mezinárodní soutěži jsou zastoupeny mimo tradičních západních destinací i snímky z exotických zemí jako Indie, Írán nebo Thajsko.


Izraelský film Hříšník - režie Meni Philip!

V letošní mezinárodní porotě zasedne švýcarská režisérka libanonského původu Eileen Hofer, která v minulém roce získala na Festivalu krátkých filmů Zvláštní uznání za film Kořeny (Racines), izraelská režisérka Hagar Ben-Asher, jejíž film Cesty (Mish‘ Olim) festival letos uvede v Izraelském fokusu, provozovatel art kin Světozor a Aero a ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle, fotograf a autor fotografie vizuálu letošního festivalu Václav Jirásek a dramaturgyně Mezinárodního festivalu frankofonního filmu v Namuru v Belgii Anne-Francoise Reynolds.


Izraelský film Diplom - režie Yaelle Kayam!

Festival krátkých filmů letos zavede své návštěvníky v geograficky zaměřených sekcích na návštěvu do Belgie a Izraele. Izraelské krátké filmy, které v posledních letech sklízejí úspěchy na světových festivalech, zpracovávají závažná témata, zatímco frankofonní část Belgie ukáže černý smysl pro humor i fantazii, která stála u kořenů surrealismu.

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, filmy, youtube, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, festivaly, youtube com, zahraniční filmy, zahraniční režiséři, režiséři, Krátké filmy, Filmové festivaly, Festival krátkých filmů, Festival krátkých filmů Praha, Festival krátkých filmů 6. ročník, Festival krátkých filmů v Praze, mezinárodní soutěž, pragueshorts.com, Světozor, pražské kino, short movies, short films
TOPlist