V Ostravě začal multižánrový festival Colours of Ostrava!

15.07.2011

Jeden z největších českých hudebních festivalů Colours of Ostrava včera otevřel své brány! Desátý ročník festivalu, který se koná od 14. do 17. července, nabídne přes 160 zahraničních i domácích kapel, divadel, diskusí, filmů či workshopů na více než 12 scénách.


Nick Cave a Grinderman
Foto: www.colours.cz

Jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava bude podle pořadatelů rockovější než předchozí roky. Festival začal ve čtvrtek 14. července ve 18:30 hodin dvouhodinovým soubojem nejlepších balkánských dechovek - Fanfare Ciocarlia a Boban i Marko Marković Orkestar. Po nich vystoupila irská kapela Clannad, která přijela do České republiky poprvé.V pátek se rozběhne všech 12 scén v obou festivalových areálech i ve městě. Hlavními lákadly pátku jsou Brendan Perry, polovina dua Dead Can Dance, Blackfield, Semi Precious Weapons nebo písničkářka Joan As Police Woman.

Sobota nabídne The Horrors a Apollo 440. Pouze Youssou N´Doura, který zrušil část evropského turné ze zdravotních důvodů a na Colours nepřijede, bude nahrazen Salifem Keitou.


Brendan Perry

Neděle bude tradičně patřit k vrcholům festivalu - vystoupí Yann Tiersen, autor hudby k filmu Amélie z Montmartru, bosenští Dubioza Kolektiv nebo Moana and the Tribe z Nového Zélandu. A úplně na závěr se návštěvníci mohou těšit na Grinderman Nicka Cavea.


Grinderman a Nick Cave

Samotný festival Colours of Ostrava se bude odehrávat jako vždy v prostoru Černé louky a v bezprostřední blízkosti Slezskostravského hradu. Několik scén se však ocitne mimo areál, týká se to kina Vesmír nebo Domu knihy Librex.

Součástí Colours of Ostrava bude zdarma tzv. Festival v ulicích, který je věnován lidem, kteří největší hudební festival v kraji zatím míjeli. Ostravané tak mohou zdarma vidět nejúspěšnější filmy Emira Kusturicy ve velkém multimediálním sále kina Vesmír. Vstupenky jsou v předprodeji za 1590 korun v síti Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Rotten

Filmy:
New York

Interpreti:
Sex Pistols, Roy Ayers, Jon Hassell, Fanfare Ciocărlia, Boban Markovic Orkestar, Boban Marković Orkestar

Kategorie:
Hudba, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, hudba, Zahraniční celebrity, music, youtube, zpěváci, britské celebrity, zahraniční zpěváci, R&B, youtube video, festivaly, youtube com, hudební festivaly, hudebníci, britští zpěváci, zahraniční hudebníci, ostrava, Johnny Rotten Czech Republic, Johnny Rotten Public Image Ltd., Johnny Rotten Sex Pistols, Johnny Rotten Colours of Ostrava, Public Image Ltd, Colours of Ostrava, jazz, Roy Ayers Colours of Ostrava, Jazz-Fusion, Acid Jazz, Soul jazz, House music, Kyp Malone, Marko Marković Orkestar, Clannad, Disco, Funk
TOPlist