V čem bude Black Panther mezi superhrdinskými filmy jedinečný?

11.01.2018

Fenomén superhrdinských filmů stále získává na popularitě. Studia chrlí tolik filmů, že se pomalu začíná nabízet otázka, kdy už se fanoušci tohoto žánru přesytí. Tvůrci proto musí intenzivně hledat nové způsoby, jak se tomuto riziku vyhnout. Například legenda filmu Steven Spielberg (71) zvažuje, nakolik je možné udržet tento žánr dlouhodobě.

 

Jak se této nástraze snaží vyhnout Black Panther, který do kin vtrhne v půlce února? Jednoduše tím, že divákům nenabízí jen nového hrdinu, tedy Black Panthera (T’Challa), ale rovnou celou novou zemi, kterou zatím nikde neviděli. 

Velký vliv má mít také kulturní zázemí tohoto prostředí, které bude T’Challa nucen zachránit před nepřáteli. Zkáza nebude hrozit jen Wakandě, ale celému světu. Mladý král bude muset sebrat nejen své vlastní síly, ale i spojence, aby v konfliktu vyhrál.

Režisér Ryan Coogler, který nad Black Pantherem drží taktovku, si moc dobře uvědomuje, nakolik je potřeba hrdinu a jeho příběh v záplavě podobných filmů odlišit. Stejnou notu drží i Kevin Feige (44), ředitel Marvel Studios.

On i ostatní tvůrci z Marvel Studios se snaží přicházet na neotřelé a nečekané nápady. A zrovna Black Panther se vydává přesně tímto směrem, do jedinečné Wakandy, izolované africké země s nejpokročilejší technologií na světě.

"Vzniklo už hodně superhrdinských filmů. Sám jsem fanoušek těchto děl i samotných komiksů, ale mám pocit, že jsme toho již viděli hodně. Myslím si, že tento film je unikátní zejména díky elementu jedinečné kultury. Těším se i na další filmy stejného žánru, ale až doteď nevznikl film o postavě, jako je Black Panther. Tento snímek má obrovský potenciál být v mnoha ohledech unikátní. Marvel Studios umí vytvářet jedinečné a originální příběhy." -režisér Ryan Coogler (31).

Celebrity:
Chadwick Boseman

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, komiksy, marvel, black panther, Marvel filmy, filmy se superhrdiny, Black Panther film. Black Panther premiéra, Black Panther trailer, superhrdinské filmy, Wakanda, T’Chall
TOPlist