Twilight sága - Rozbřesk: Vampíři opět útočí na vaše slzné žlázy!

17.11.2011

První část závěrečného dílu upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk vstupuje do českých kin! Americký snímek, ve kterém budou mezi sebou bojovat (a taky trochu se milovat) vlkodlaci a upíři, natočil držitel Oscara Bill Condon.

saga
Foto: Bontonfilm

Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) se po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě.

Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů – upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky ...

Tvůrci čtvrtého dílu se rozhodli podle vzoru Harryho Pottera rozdělit závěrečný díl na dvě části, aby ještě rozdychtili a navnadili vášnivé fanynky této série, která je jedněmi vysmívána a zatracována, zatímco druhými velebena a bráněna do posledních sil. Sága začala v roce 2008, kdy přišel do kin první díl Stmívání a po něm následovaly snímky Nový měsíc (2009) a Zatmění (2010).

Režie se tentokrát chopil Bill Condon (56), který je držitelem Oscara za scénář k filmu Bohové a monstra (1998) a také získal nominaci na Oscara za scénář k muzikálu Chicago (2002). Režisér a scénárista natočil několik televizních filmů a seriálů a také pár celovečerních snímků, z nichž nejvýznamnější jsou právě životopisná dramata Bohové a monstra a Kinsey nebo muzikál Dreamgirls.

Jak už bylo řečeno, Twilight sága je obecně považována za romantický kýč, který budí spíše posměch a rozpláče maximálně pubertální dívky. Zatímco kritici se shodují, že i čtvrtý díl pokračuje v duchu nudy, nesmyslných dialogů a toporných hereckých výkonů, diváci (a to dokonce i někteří odpůrci ságy) uznávají, že tenhle díl by se mohl směle označit za zatím nejlepší z celé série. Je tedy možné, že držitel Oscara dodal mdlému příběhu trochu šťávy ... I když debata, zda je lepší Nový měsíc či Rozbřesk, je ve srovnání s opravdu kvalitními filmy stejně poněkud zbytečná.

Americká romantická fantasy Twilight sága: Rozbřesk - 1. část/The Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One má v českých kinech premiéru 17. listopadu 2011.

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Jackson Rathbone, Robert Pattinson, Maggie Grace, Taylor Lautner, Nikki Reed, Kristen Stewart, Kellan Lutz, Elizabeth Reaser, Peter Facinelli, Dakota Fanning, Ashley Greene

Filmy:
Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, Twilight sága, Twilight sága: Rozbřesk, Twilight sága: Rozbřesk trailer, Twilight sága: Rozbřesk foto, Twilight sága: Rozbřesk fotky, Twilight sága: Rozbřesk premiéra, Twilight sága: Rozbřesk ukázka, Twilight sága: Rozbřesk video, Twilight sága: Rozbřesk film, Bill Condon režie, Bill Condon film, Bill Condon Twilight, The Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One, Rozbřesk - 1. část
TOPlist