TV Nova bude od ledna vysílat "kraví seriál" Druhý dech!

07.12.2011

Komerční televize uvede na svých obrazovkách normalizační seriál z dílny Hynka Bočana Druhý dech! Po velkém úspěchu letního vysílání retro seriálu Plechová kavalerie přinese TV Nova televizním divákům "příběhy obyčejných lidí z vesnického teletníku v 70. a 80. letech minulého století".

druhy
Seriál pojednává o kravách a volech ...
Foto: TV Nova

Třináctidílný Druhý dech, který natočil režisér Hynek Bočan na konci 80. let minulého století, zavede diváky od 4. ledna 2012 každou středu ve 20:00 do zemědělského prostředí v Československu v dobách hluboké totality. Hlavními postavami nejsou akční hrdinové, ale pracovníci vesnického teletníku, na něž upírá pozornost celý okres. TV Nova se rozhodla navázat na divácky úspěšné vysílání „kombajnérské“ Plechové kavalerie, kterou průměrně sledovalo 1 147 000 diváků.

Komické ovšem je, že TV Nova uvádí seriál Druhý dech jako "kultovní" (sic!), ačkoliv moc dobře ví, že jde o druhořadý výplod pozdně normalizační televizní tvorby. Kdyby televize hovořila o kultovnosti v případě sérií jako jsou Návštěvníci, Chalupáři, nebo Byli jednou dva písaři, ale tahle "krávovina z teletníku"? Pro koho to bylo proboha kultovní?

Druhý dech je totiž klasickou třináctidílnou sérií o lidech, které kromě chovu krav, plnění plánů a obtíží živočišné výroby trápí i mezilidské vztahy, partnerské problémy nebo osamělý život. Bez ohledu na osobní trampoty je však úkol družstva jasně stanoven – společnými silami vyřešit nedostatek krmiva, úhyny zvířat a zdokonalit živočišnou výrobu.

Každou středu tak budou diváci sledovat trápení s manželstvím i prací inženýra Jiřího Vydry (Josef Abrhám), nedoceněnou a opomíjenou dřinu vedoucího teletníku Karla Víchy (Vladimír Kratina) nebo osudy krásné veterinářky (Ivana Chýlková) či mladičké Slovenky Veroniky (Veronika Žilková), která se provdala za údržbáře Václava (Marek Vašut).

druhy
Řidítka Marka Vašuta hovoří za vše ...
Foto: TV Nova

Režisér Hynek Bočan (73) zvolil pro svůj seriálový počin z roku 1988 hvězdné herecké obsazení. V Druhém dechu se objevili nejpopulárnější herci tehdejší doby i současnosti, ale to je asi taky všechno, čím je toto dílo zajímavé ...

Apropo, jeden uživatel na csfd.cz, kde je Druhý dech označen jako jeden z nejhorších seriálů, jej zhodnotil těmito slovy: "Tuny výkalů, hektolitry chcánek, tuny soudruhů, tuny krav, tuny pionýrů, tuny hrozných hereckých výkonů, tuny příšerných hlášek + písnička Dalibora Jandy a to vše v kravíně." No, máme se věru nač těšit!

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Josef Abrhám, Hynek Bočan

Filmy:
Druhý dech

Kategorie:
Televize,

Tagy:
herečky, seriály, české herečky, herci, čeští herci, TV Nova, čeští režiséři, režiséři, české seriály, televizní seriály, normalizační seriály, Druhý dech seriál, Druhý dech video, Druhý dech ukázka, Druhý dech vysílání, Druhý dech TV Nova, Druhý dech krávy, Druhý dech normalizace, Hynek Bočan Druhý dech, Hynek Bočan seriál
TOPlist