TV Barrandov odhalí tajemství olympijských vítězů!

11.06.2012

Jaká byla a jsou tajemství našich olympijských legend? Jak v dobrém i zlém jejich osud poznamenaly mezinárodní úspěchy? Pět olympijských kruhů – pět silných příběhů aneb manželé Zátopkovi, Ota Zaremba, Věra Čáslavská, Lukáš Pollert a zesnulý Jiří Raška povypráví v dalším díle cyklu společenských dokumentů Tajemství.

vera
Věra Čáslavská
Foto: TV Barrandov

Jak teď žije Ota Zaremba, někdejší olympijský vítěz ve vzpírání? V 80. letech byl na vrcholu, dnes je na dně. „Myslel jsem si, že o mě bude jako o nejlepšího sportovce Československa postaráno. Teď bych měl jít do důchodu, ale protože mám odpracováno jen 7,5 roku, musím na pracák. Hledám cestu, jak dál. Zemřeli mi rodiče, je to 14 dní. Ota Zaremba teď v pětapadesáti nežije,“ netají se v dokumentu olympionik.

To bývalá gymnastka Věra Čáslavská žije naplno i po více než čtyřiceti letech od medailové olympiády. „Dávala jsem si předsevzetí, že začnu od Nového roku cvičit, ale pořád to oddaluju. Musím už ale začít, abych shodila ty svoje podsadité kilogramy. Alespoň jsem začala běhat. Teď mám novou disciplínu, dělám rekordy v běhu na čas. Alespoň jsem začala běhat na čas. Už se mi podařilo dokonce čas doběhnout.“

dana
Dana Zátopková
Foto: TV Barrandov

Tajemství olympijských hvězd odpoví i na to, proč chtěl Lukáš Pollert prodat svoji zlatou medaili z Barcelony a z jakého důvodu dal před vodním slalomem přednost medicíně. Známe i tajemství a životní motto skokana na lyžích Jiřího Rašky i detaily svatby manželů Zátopkových.

„Emila jsem si brala ve osmačtyřicátém roce, a to už Emil byl někdo, pan sportovec, pan atlet a já jsem v té době začínala s házenou a s atletikou. Emil mě ani jako atletku nebral, až po výhře v Helsinkách byl v údivu, že má vedle sebe oštěpařku, která se z ničeho nic vyšplhala na první příčky,“ vzpomíná v dokumentu Dana Zátopková.

TV Barrandov odvysílá dokument Tajemství olympijských vítězů v sobotu 16. června 2012 ve 22:20.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jan Mazoch, Ota Zaremba, Dana Zátopková, Věra Čáslavská, Jiří Raška

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, TV Barrandov, TV Barrandov pořad, televizní stanice, české televize, olympionici, čeští olympionici, sledovanost, TV Barrandov sledovanost, TV Barrandov ukázka, TV Barrandov konkurence, Dana Zátopková foto, Věra Čáslavská foto, TV Barrandov omypijští vítězové, Dana Zátopková fotky, Věra Čáslavská fotky, Dana Zátopková TV Barrandov, Věra Čáslavská TV Barrandov
TOPlist