TOP 5 záporaček z filmů od Marvelu

26.04.2024

Zatímco studio DC staví většinu svých příběhů kolem silných záporáků jako je Joker nebo Lex Luthor, v Marvelu jsou padouši často až na druhé koleji. Mnohem důležitější jsou pro Marvel hrdinové, a jejich protivníci nezřídka působí jako laciné kopie. Čas od času se ale tvůrci „marvelovek“ kousnou a vytvoří opravdu zajímavého záporáka. A občas je to dokonce žena.

V dnešním článku se zaměříme na pět silných superpadoušek, které zavařily hrdinům svých příběhů. Některé jsou zajímavé svými schopnostmi, jiné svým příběhem a některé z nich se v rámci vlastních příběhů změní k nepoznání. Vítejte na Showbiz.cz a přejeme vám příjemné čtení.

Lady Deathstrike

Ačkoliv jsme si v úvodu článku udělali legraci ze záporáků, kteří v podstatě jen kopírují schopnosti svých protivníků, hned v prvním bodě dnešního seznamu se jeden takový objevuje. Jde o Lady Deathstrike, kterou si v druhém díle série X-Men zahrála Kelly Hu (56). Ta je vyzbrojená stejně jako Wolverine v podání Hugh Jackmana (55), jen má místo tří drápů z nezničitelného adamantia hned pětici dlouhých nehtů na každé ruce.

Wolverine s ní svede lítý boj a porazí ji až díky injekci tekutého adamantia, kterou Lady Deathstrike vrazí mezi žebra. Ta zemře skutečně bolestivou smrtí, a záhy se dozvídáme, byla pod hypnotickým vlivem séra, které vyvinul William Stryker, aby se dostal do hlavy nenáviděným mutantům.

Ačkoliv tedy divák slaví, že Wolverine souboj s takto nebezpečnou protivnicí přežil, záhy si uvědomí, jak zbytečná její smrt byla.

Scarlet Witch

Wanda Maximoff alias Scarlet Witch je jednou z nejkomplikovanějších postav celého marvelovského světa. V komiksech je vyobrazovaná jako hrdina podobně často jako padouch a zároveň jde o jednu z nejmocnějších postav celého univerza komiksů od Marvelu.

I ve filmech je její osud relativně spletitý. Začíná jako záporačka, ale z této role je díky Avengers relativně rychle vysvobozena. Poté se stává plnohodnotným členem superhrdinského týmu, jen aby se po souboji s Thanosem a smrti svého milovaného opět vrátila na stranu chaotického zla.

V současnosti je Scarlet Witch v podání Elizabeth Olsen (35) stále řazena mezi padouchy, kam se dostala s koncem seriálu WandaVision a snímkem Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství. Její pád mezi padouchy je opravdu tragický, jelikož vše podniká kvůli ztracené lásce. Ve své honbě za „normálním životem“ je však neúprosná a nebojí se ani vraždit, aby znovu vzkřísila svou zesnulou rodinu.

Nebula

I mimozemšťanka Nebula v podání Karen Gillan (36) začínala jako záporačka a druhořadý padouch, který stál v cestě hrdinům prvních Strážců galaxie. Jako dcera obávaného Thanose byla Nebula vycvičená jako téměř nezastavitelný stroj na zabíjení. Jediný, kdo s ní mohl měřit své síly, byla její sestra Gamora, kterou hraje Zoe Saldana (45).

Ta ji přemohla v každém z jejich soubojů a Thanos Nebulu trestal postupnou výměnou jejích organických částí těla za robotické, až byla víc strojem než živým tvorem. Přesto se v ní nachází velká část lidskosti (přestože není člověkem ale takzvaným Luphomoidem) a ve třetím díle série svou sestru v týmu Strážců galaxie obstojně zastupuje.

Po událostech třetího dílu se navíc stává defacto vůdčím členem superhrdinského týmu a nahrazuje tak Petera Quilla, který se rozhodl (alespoň dočasně) pověsit své laserové zbraně na hřebík.

Hela

Následující záporačkou zamíříme do vod bájného Asgardu, který je v mytologii marvelovek planetou, ze které pochází všichni severští bohové jako Thor, Odin jeho bratr Loki. Ten technicky vzato pochází z jiné planety, ale na Asgardu byl vychováván. Odin však podle filmu Thor: Ragnarok neměl jen tyto dva syny, ale i dceru, kterou kvůli její krvelačnosti z Asgardu vykázal.

Hela v podání Cate Blanchett (54) si ale takové jednání samozřejmě nenechala líbit, a tak se jednoho krásného dne rozhodla, že „právoplatně“ převezme moc nad celým Asgardem. Nejprve se postarala o svého otce a poté se pokusila zničit i své bratry. Když se jí to nepodařilo, rozhodla se, že alespoň odstartuje bájný Ragnarok, tedy konec světa.

Právě Hela je jedním z mála marvelovských padouchů, kterým se jejich honba za pomstou skutečně podařila. Asgard skončil po jejím útoku v troskách a přeživší Asgarďané se tak museli vydat hledat nový domov. Ten nakonec našli na Zemi, kde založili vlastní božskou osadu.

Mystique

Dnešní článek skončíme tam, kde jsme ho začali – u mutantní série s názvem X-Men. Už v prvním díle se totiž objevuje žena, která na sebe dokáže vzít podobu kohokoliv si zamane. Tajemnou Mystique ztvárnila v původních filmech Rebecca Romijn (51), kterou v nové prequelové sérii nahradila Jennifer Lawrence (33).

Mystique je komplexní osobností, která se vydala na scestí kvůli tomu, jak s ní zacházel mutant, se kterým vyrůstala a ke kterému chovala největší důvěru. Ačkoliv by se Charles Xavier rozkrájel pro všechny své studenty, na Raven alias Mystique si nikdy moc nenašel čas. Když jí naznačil, že by se neměla ukazovat ve svém přirozeném modrém vzezření, rozhodla se, že se přidá k Magnetovi a bude bojovat za práva mutantů militantním způsobem, který si nic nedělá z lidských obětí.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Elizabeth Olsen, Kelly Hu, Cate Blanchett, Rebecca Romijn

Filmy:
X-Men, X-Men 2, Thor: Temný svět

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
krásné ženy, Avengers Marvel, komiksové filmy, filmy marvel, superhrdinské filmy, filmoví záporáci, záporačky, superpadouch
TOPlist