TOP 5 zajímavostí z traileru na Godzilla vs. Kong

01.02.2021

Premiéra nejnovějšího sci-fi filmu o souboji obrovských rozzuřených monster se kvapem blíží. Godzilla a King Kong se spolu utkají už 26. března, pokud tomu pandemie dovolí. Jde už o čtvrtý snímek z takzvaného MonsterVerse, které odstartovalo v roce 2014 rebootem sólové Godzilly.

Nový snímek je téměř na spadnutí, a tak na povrch vyplouvají první trailery, které naznačují, o co ve filmu Godzilla vs. Kong vlastně půjde. Asi nikoho nepřekvapí, že půjde hlavně o spoustu počítačově vytvořené akce s mnoha explozemi a nevyčíslitelnými škodami na veřejném majetku. Nejnovější trailer však prozradil i několik zajímavostí, které jste o připravovaném filmu Adama Wingarda (38) s největší pravděpodobností netušili.

5. Výživné banány

První věc, která vás při zhlédnutí traileru možná zarazí, je velikost titulního opičáka. King Kong byl vždy přerostlou gorilou, ale ani v předchozím snímku s názvem Kong: Ostrov lebek nedosahoval takových rozměrů, jako v traileru na nový film. Zdá se, že mu jeho nová dieta, na kterou musel po svém zajetí nastoupit, poměrně prospívá. Z většiny záběrů to totiž vypadá, že mohutně zastiňuje řadu výškových budov.

Jeho růst s největší pravděpodobností způsobilo stárnutí, jelikož v Ostrově lebek byl Kong zatím jen dospívajícím opičákem. Tehdy ještě musel lézt na Empire State Building, zatímco v nejnovějším filmu by se k ní musel sehnout. Jeho nové tělesné rozměry se mu však budou ještě hodit, jelikož pokud by se Kong z Ostrova lebek měl utkat s Godzillou, byl by to hodně krátký a jednostranný souboj.

4. Ještěří padouch

Godzilla byla vždy chytrým ještěrem, a to i v často odsuzovaném filmu z roku 1998. I tehdy dokázala předvídat kroky svých nepřátel a ani jednou nepadla do pasti armády, která proti ní vůbec nic nezmohla. Godzilla však v té době nebyla plnohodnotným padouchem, ale spíše následkem nerozvážného života lidské populace.

V novém snímku však tenhle neutrální charakter přerostlého ještěra vystřídá nefalšované „záporáctví“. Nestvůra z hlubin totiž bez provokace útočí nejen na Konga, ale zároveň sama aktivně vyhledává města, která systematicky od základů ničí. To je poměrně zásadní změna poté, co radioaktivní Godzilla chránila svět před trojhlavým Gidorahem ve snímku Godzilla II Král monster.

3. Mechagodzilla

Godzilla však zřejmě nebude jediným ještěrem, který se v nově připravovaném filmu ukáže. Fanoušci série a bystří diváci nového traileru si totiž všimli jednoho momentu, který naznačuje, že se v Godzilla vs. Kong ukáže ještě jedna verze slavného monstra. Je možné že jde jen o takzvaný „easter-egg“, který má potěšit dlouholeté fanoušky série, ale možná že se v tomhle momentu skutečně skrývá něco většího.

Jedním z nejobávanějších nepřátel proslulé Godzilly je totiž takzvaná Mechagodzilla. Tahle opancéřovaná mimozemská stvůra spatřila světlo světa poprvé v roce 1974 ve filmu Godzilla vs. Mechagodzilla, ve kterém robotický ještěr útočí na Japonsko. To může spasit jen nestvůra z hlubin, ze které se za ta léta vyklubala vlastně kladná postava. Jak už jsme ale uvedli v předchozím bodě, v novém filmu se Godzilla svých kladných vlastností zavuje.

A jak fanoušci přerostlých monster přišli na to, že by se v Godzilla vs. Kong měla objevit robotická nestvůra? Přibližně v polovině traileru se objeví Ren Serizawa v podání Shuna Oguriho (38), za kterým svítí obrovská obrazovka. Její velká část je zakrytá textovým polem, za kterým se však nachází pár mechanických nohou a část torza, které nápadně připomíná mechanickou Godzillu.

2. Ozbrojená opice

Zdá se, že nová velkost nebude jedinou zbraní, kterou bude King Kong moci používat proti svému ještěřímu nepříteli. V jedné z posledních akčních scén, které dvou a půl minutový trailer ukázal, se obří opice ohání proporčně adekvátní sekyrou, kterou si vychytralý opičák zřejmě sám sestrojil. Používání nástrojů není v opičí říši ničím zvláštním, ale jejich vytváření je pro naše evolučně nejbližší příbuzné zatím stále nedosažitelné.

Kong je však s největší pravděpodobností výjimkou potvrzující pravidlo, jelikož obrovská sekyra skutečně vypadá, že ji vytvořily nemotorné opičí tlapy. Zdání však v tomto případě možná klame, jelikož je Kongova obrovská sekyra schopná absorbovat zničující paprsky, které přerostlý ještěr vrhá z tlamy.

1. Mimozemšťané?

Mimozemské civilizace byly se světem kaiju (japonský název pro obrovská monstra) spojené už od jeho počátků. Koneckonců i v dnešním článku jste se o nich mohli dočíst v souvislosti s děsivou Mechagodzillou. Nejnovější film o obrovských monstrech však s největší pravděpodobností nebude nic jen naznačovat, ale mimozemšťany představí v celé jejich parádě.

Kromě obřích netvorů, ničivé zkázy a telepatických dětí se v Godzilla vs. Kong zřejmě dočkáme i malých zelených mužíků. O skutečné podobě mimozemšťanů se zatím můžeme jen domýšlet, ale o jejich existenci ve světě MonsterVerse po vydání traileru zkrátka nemůže být pochyb.

V jedné jeho scén se totiž za Kongem objeví podivné letadlo, které rozhodně nevypadá, že by bylo stvořeno na Zemi. Přestože se se zavřením obou očí může jednat o experimentální vojenský letoun, modré paprsky, které při letu produkuje nevypadají jako žádné doposud představené lidské technologie.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Shun Oguri, Adam Wingard

Filmy:
King Kong, Godzilla

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodské novinky, očekávané filmy, trailery, zajímavosti ze světa filmu, Godzilla vs. Kong
TOPlist