TOP 5 zajímavostí z natáčení Nolanovy trilogie o Batmanovi

27.11.2019

Ačkoliv už od premiéry snímku Batman začíná uplynulo spoustu vody a světu byly od té doby představeny nové verze zpracování netopýřího muže, spousta komiksových fanoušků má tuto verzi strážce města Gotham nejraději. Christopherovi Nolanovi (49) se totiž podařilo nemyslitelné. Nenechal se odradit tím, že režisér Joel Schumacher (80) svým otřesným filmem Batman a Robin na téměř deset let pohřbil naděje na jakýkoliv povedený snímek o Batmanovi, a tohoto superhrdinu tak představil v úplně novém světle.

Nové příběhy byly temnější a napínavější a spíše než do žánru superhrdinských akčňáků, spadají filmy z jeho batmanovské trilogie do žánru detektivních thrillerů. Dnes se proto zaměříme na zajímavosti z natáčení filmů Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal a představíme vám informace, které jste o této úspěšné trilogii možná ani netušili.

5. Tom Hardy je komiksovým nadšencem

Jméno britského herce Toma Hardyho (42) je v současnosti spojováno především se Šíleným Maxem, Dunkerkem nebo loňským Venomem. Dříve než se objevil ve filmu od Marvelu, ztvárnil Hardy jednoho z proslulých záporáků konkurenčního DC. Ve třetím díle Nolanovy trilogie si totiž zahrál superpadoucha Banea, jediného muže, který kdy porazil Batmana.

Bane je obrovskou horou svalů, se kterou si rozhodně není radno zahrávat, což na vlastní kůži poznal i sám Batman. Při jejich společném souboji totiž Bane svému superhrdinskému protivníkovi dokonce poranil páteř. To všechno je známá věc. Možná jste ale netušili, že se Hardymu tato scéna vůbec nenatáčela dobře.

Ne, že by nebyl dostatečně vytrénovaný. Naopak. Jeho svaly mu při natáčení snímku Temný rytíř povstal mohl závidět kdejaký kulturista. Hardymu se s Christianem Balem (45) nechtělo bojovat, protože byl už od malička velikým fandou komiksů o Batmanovi. Z jejich souboje měl tak pocit, že bije svého hrdinu, na kterém vyrůstal.

4. Christian Bale kostým nenáviděl

Když už jsme zmínili představitele Bruce Wayna, musíme se věnovat i tomu, co na natáčení nejvíc vadilo jemu. Bale svou roli obecně velmi miloval a byl vděčný za to, že si může slavného superhrdinu zahrát. Stejně jako jeho předchůdci měl však i Bale velké problémy se svým kostýmem.

Ten byl totiž nejen velmi nepohodlný a herec se v něm cítil nemotorně, ale zároveň byl velmi těžký. Herci však tyto překážky v jeho roli nakonec překvapivě pomohly. Ještě před začátkem natáčení se totiž rozhodl, že bude Batmana hrát jako konstantně rozčileného hrdinu a nepohodlný kostým jej tak neustále udržoval ve špatné náladě.

3. Opožděný výbuch nemocnice byla náhoda

Joker je v Temném rytíři vypočítavým, ale přesto pořádně vyšinutým šílencem, kterého v druhém díle série senzačně ztvárnil Heath Ledger. Ten byl v roli maniakálního klauna natolik dokonalý, že za svůj výkon dostal Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Bohužel si toto ocenění nemohl převzít osobně, jelikož ještě před premiérou zemřel na zástavu srdce.

Toto ocenění bylo rozhodně zasloužené, jelikož ve svém výkonu dokázal geniálně spojit všechny složky Jokerovy šílené osobnosti. Nejvíce je to vidět ve scéně, ve které se Joker rozhodne vyhodit do povětří Gothamskou nemocnici. Odpálení náloží selže a Joker tak jen zmateně rozhodí rukama a začne netrpělivě mačkat spoušť, dokud se nálože nevzpamatují.

Věděli jste však, že tuto scénu Ledger zaimprovizoval? Podle scénáře totiž mělo všechno proběhnout hladce bez sebemenšího zádrhelu. V pyrotechnice však nastala chyba, ale Ledger ze své role přesto nevystoupil a pokračoval, jako by vše fungovalo přesně podle plánu.

2. Do Batmobilu narazil opilý řidič

V předposledním bodě dnešního článku se vrátíme k natáčení prvního dílu série z roku 2005. Když bylo natáčení zhruba v polovině, potkala štáb poměrně nepříjemná událost. Během natáčení jedné ze scén s obrněným Batmobilem do něj totiž v ulicích Chichaga narazil opilý řidič.

Ten údajně futuristický vůz považoval za mimozemské plavidlo a ve vší rychlosti do něj naboural. Není jasné, jestli se lekl natolik, že nad svým automobilem ztratil kontrolu, nebo jestli se „mimozemšťany“ pokusil srazit ze silnice. Jisté je jen to, že se jeho kaskadérský kousek studiu pořádně prodražil.

1. Heath Ledger měl hrát Batmana

Ledgerův výkon v roli Jokera byl naprosto neuvěřitelný a stal se zásadní inspirací i následujícím zpracováním tohoto slavného superpadoucha. Věděli jste však, že jsme se Ledgerova Jokera ve skutečnosti vůbec nemuseli dočkat? Herec byl totiž původně zvažován pro úplně jinou roli v Nolanově úspěšné trilogii.

Při prvním castingu padlo jméno tohoto australského rodáka při rozmýšlení o tom, kdo se vlastně chopí role Bruce Wayna. Tvůrci se nakonec rozhodli pro Christiana Balea, ale Ledgera si uchovali v paměti pro druhý díl série a roli Batmanova úhlavního nepřítele.

I tohle obsazení bylo pro spoustu komiksových nadšenců zpočátku kontroverzní. Ledger se totiž dříve proslavil především jako hrdina romantických filmů. Když se ale poprvé ukázal jako maniakální klaun, nemohl už nikdo říct ani „popel“.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Christopher Nolan, Christian Bale, Heath Ledger

Filmy:
Batman začíná, Temný rytíř, Temný rytíř povstal

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Tom Hardy role, Christian Bale filmy, Christian Bale role, komiksy, komiksové filmy, Tom Hardy filmy, zajímavosti o filmech, Gotham, Batman herci, Christian Bale zajímavosti, Batman zajímavosti, Temný rytíř zajímavosti, Christopher Nolan fiilmy, Tom Hardy postavy, Batman kostým, Gotham výbuch nemocnice, výbuchy ve filmu
TOPlist