TOP 5 zahraničních hostů na festivalu v Karlových Varech

24.08.2021

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je navzdory covidovým opatřením v plném proudu. V loňském roce byl tento český svátek světového filmu bohužel zrušen, a 55. ročník byl proto odsunut až na letošek. Nejde ale o žádný „osekaný“ ročník, ale o plnohodnotný festival, na který jsme zvyklí z minulých let.

S festivalem v Karlových Varech se nedílně pojí i zahraniční celebrity, které Jiří Bartoška (74) na „KVIFF“ zve. Ve Varech se za ta léta vystřídala celá řada hollywoodských herců a ty nejzvučnější jména vám představíme i v dnešním článku. Vítejte na Showbiz.cz, kde jsme si pro vás dnes nachystali žebříček pěti nejslavnějších zahraničních hostů, kteří zavítali na filmový festival v Karlových Varech.

Robert De Niro – 2008

Prvního herce dnešního seznamu můžete znát především jako nezapomenutelného filmového gangstera, který zvládá nejen charismatické zlodějíčky, ale i nelítostné mafiány bez špetky soucitu. Jeho filmová kariéra sahá až do poloviny šedesátých let, ale skutečnou slávu získal až o přibližně deset let později, kdy ztvárnil mladého Dona Corleone v druhém Kmotrovi.

Řeč samozřejmě nemůže být o nikom jiném než o Taxikáři, Zuřícím býkovi a Králi komedie v jedné osobě. Robert De Niro (78) přijal pozvání do Karlových Varů v roce 2008 a jeho přítomnost vyvedla z míry i samotného prezidenta festivalu. Jiří Bartoška totiž zapomněl festival oficiálně zahájit a zmizel z podia za hollywoodským gangsterem.

Dlouholetý moderátor Marek Eben (63) však naštěstí pohotově zareagoval a Bartošku zavolal zpět na podium, aby mohl festival řádně odstartovat.

Uma Thurman - 2017

Další slavná herečka potěšila hosty karlovarského festivalu teprve v roce 2017, kdy sem přiletěla i se svými dětmi. Společně s ní se v témže roce ve Varech ukázali i Casey Affleck (46) nebo Jeremy Renner (50). Zajímá vás, kdo tedy byla ta záhadná žena?

Prozradíme vám, že je dvorní herečkou Quentina Tarantina (58) a že mezi její nejslavnější role patří i mistryně bojových umění naplněná touhou po spravedlivé pomstě. V roce 2017 se ve společnosti svých hollywoodských kolegů ve Varech blýskla elegantní kráska Uma Thurman (51).

Morgan Freeman - 2003

Jen s velkými obtížemi byste v Hollywoodu hledali muže s legendárnějším hlasem, než má host Karlových Varů, který na festival dorazil v roce 2003. Filmová kariéra tohoto černošského herce odstartovala už na začátku sedmdesátých let minulého století, ale paradoxně se proslavil až na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy si zahrál Řidiče slečny Daisy.

Už asi nemusíme víc napovídat. Většina z vás tuší, že dalším hercem z takových hitů jako jsou Vykoupení z věznice Shawshank, Sedm nebo Nesmiřitelní, není nikdo jiný než Morgan Freeman (84). V roce 2003 Freeman ve Varech uvedl snímek s názvem Pavučina snů ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí. Ačkoliv ani zdaleka nejde o největší klenot jeho filmografie, vděčíme mu za to, že se Freeman na českém festivalu objevil.

Leonardo DiCaprio - 1994

Nyní se přesuneme ještě o devět let do minulosti, kdy do Varů zavítal mladičký Leonardo DiCaprio (46) na začátku své bohaté filmové kariéry. V té době za sebou měl jen hrstku celovečerních filmů, ze kterých stálo za zmínku především Dospívání po americku nebo Co žere Gilberta Grapea zo roku 1993.

DiCaprio na festival zavítal v pouhých devatenácti letech a vzal s sebou i své prarodiče. Právě se svým dědečkem se mladý Leo pokoušel rybařit v říčce Teplá, jak vzpomíná prezident festivalu. Do Varů DiCaprio přijel představit snímek Úplné zatmění, ve kterém ztvárnil ztraceného básníka Arthura Rimbauda. DiCaprio po Varech chodil ještě poměrně bez povšimnutí široké veřejnosti, což by se mu dnes už určitě nepoštěstilo.

Johnny Depp - 2021

Ačkoliv je letošní ročník kvůli pandemii koronaviru poměrně specifický, podařilo se do Varů dostat opravdu zvučná jména, která by mohla řada předchozích ročníků závidět. Hned první den si svou cenu za mimořádný přínos filmu odnesl britský filmový matador Michael Caine (88), později do západočeské Mekky filmu přijel Ethan Hawke (50), ale největší hvězda čekala až na konec festivalu.

Pozvání do Varů totiž přijal sám představitel Střihorukého Edwarda, vyšetřovatele Ichaboda Cranea z Ospalé díry nebo legendárního kapitána Jacka Sparrowa. Johnny Depp (58) si už řadu měsíců prochází opravdu nelítostným rozvodem s herečkou Amber Heard (35) a oba bývalí manželé na sebe hází špínu, kdykoliv to jen jde.

Oba se vzájemně osočují z domácího násilí, a proto byla řada filmových nadšenců z přítomnosti Deppa na festivalu popuzená. Soudní pře mezi bývalými manželi nejsou zdaleka u konce a nyní se zdá, že je pravda někde na půl cesty mezi tvrzeními obou hollywoodských es. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech tu ale není proto, aby lidi proti sobě poštvával, ale aby spojoval milovníky filmu.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Uma Thurman

Filmy:
Kmotr II, Úplné zatmění, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
karlovy vary, filmové hvězdy, Festival Karlovy filmy, hvézdy filmu, Festival Karlovy Vary 2021, zahraniční hvězdy v ČR
TOPlist