TOP 5 videoher s nejlepšími příběhy

19.09.2022

Pryč jsou časy, kdy se videohry skládaly z několika pixelů a jejich cíl spočíval v jednoduchém pokoření nepřítele. Dnes je herní průmysl v mnoha ohledech už dokonce větší než ten filmový a díky stále se zlepšujícímu grafickému zpracování už některé herní tituly jen s velkými obtížemi rozeznáte od reality.

Jen grafika dnes ale hrám nestačí. Aby skutečně uspěly ve velmi konkurenčním prostředí, musí se hodně činit i tvůrci herního příběhu. Naštěstí jsme se za ty roky dočkali hned několika senzačních videoher, které se mohou chlubit opravdu zdařilými příběhy. A právě na takové hry se zaměříme i v dnešním článku na Showbiz.cz.

God of War

Přestože má první hra dnešního článku velmi jednoduchý název bez číslovek či podtitulů, ve skutečnosti jde už o několikátý díl akční série s názvem God of War. V roce 2018 se však vývojářské studio Santa Monica Studio ve spolupráci se Sony rozhodlo naprosto změnit směr, prostředí a částečně i žánr svých her s novým dílem série.

Příběh se stále točí kolem řeckého boha války, který však tentokrát nebojuje se svými příbuznými, ale prostředí se od Středozemního moře přesunulo na sever. Kratos se tak utkává s potomky Odina, a příbuznými Thora – s bohy ze severské mytologie. Tentokrát na svůj zápas s hlavami severského panteonu navíc není sám, společnost mu dělá jeho syn Atreus.

Hráči společně s Atreem zjišťují, jak se Kratos do zasněženého prostředí dostal a co dělal od chvíle, kdy jsme ho viděli naposledy. Kratos se od posledně poměrně zásadním způsobem uklidnil a po smrti své milované se musí snažit stát se dobrým otcem pro svého mladého syna. Největší šok pak přijde v samotném závěru hry, kdy zjistíme, že Atreus není jen tak ledajakým chlapcem, ale velmi významnou postavou severské mytologie.

Uncharted 4: A Thief’s End

Filmová série o Indiana Jonesovi v podání Harrisona Forda (80) si přímo říká o nějakou tu herní adaptaci. To herní studia samozřejmě hned pochopila a první hra se jménem tohoto slavného archeologa se na police herních obchodů dostala už v roce 1982.

Vývojáři byli však v mnohém svazováni pravidly, které pro takové příběhy Disney nastavilo, a proto se tvůrci ze studia Naughty Dog rozhodli jít jinou cestou. Vymysleli si vlastního sympatického archeologa, který hýří vtípky stejnou měrou jako pěstmi a pojmenovali ho Nathan Drake.

Příběhy Nathana Drakea můžete sledovat v herní sérii Uncharted, která má k dnešnímu dni hned čtyři plnohodnotné díly. Právě ten čtvrtý s podtitulem A Thief’s End je prakticky zaměnitelný s hollywoodským trhákem. Jediný rozdíl je v tom, že si jej můžete zahrát sami. V příběhu čtvrtého Uncharted vás čeká spousta zábavných momentů, nečekaných zvratů, parádních nápadů a vynikajících hereckých výkonů.

Red Dead Redemption 2

V Hollywoodu jsou dnes westerny poměrně mrtvým žánrem a podobně je tomu i ve světě videoher. Hry z divokého západu dnes již skoro nikdo nevytváří, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je ale nejspíš pomalé tempo příběhu, kterým jsou westerny typické. Pokud se do westernů někdo přeci jen pustí, musí počítat s tím, že bude jeho hra poměrně rozvleklá. Aby takový počin dokázal hráče zaujmout, musí za ním stát skutečně zkušené studio.

Takovým studiem je rozhodně americký Rockstar Games, které v minulosti dalo vzniknout všem dílům série Grand Theft Auto, což je dodnes vůbec nejvýdělečnější herní série historie. Kromě „GéTéÁčka“ stojí Rockstar i za dvojdílným Red Dead Redemption, který vypráví příběhy nebezpečného gangu odpadlíků, kteří na hřbetech koní brázdili divoký západ.

Hrdinou druhého dílu je Arthur Morgan, který je padouchem s dobrým srdcem a čistou hlavou. Jako hráči z něj ale můžete udělat i plnokrevného záporáka, který nemyslí na nic jiného než na sebe. Red Dead Redemption 2 se přímo vyžívá v oné rozvleklosti a vy si tak můžete naplno užívat atmosféru, která z této hry z roku 2018 čiší všemi couly.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Pokud byste chtěli spočítat všechny videohry ze světa Star Wars, pravděpodobně byste se nedopočítali. Svět, který George Lucas (78) splodil v roce 1977 zahrnuje hry na všechny druhy konzolí, počítače, mobilní telefony, a najdete mezi nimi i deskové či rolové hry. Pro předposlední hru dnešního seznamu se vrátíme do roku 2003, kdy vyšla hra na hrdiny s názvem Star Wars: Knights of the Old Republic.

V této hře se chopíte neznámého hrdiny, který trpí ztrátou paměti, a musí zjistit, kde je v galaxii jeho místo. Hra studia Bioware byla v mnoha ohledech neskutečně revoluční, jelikož už v roce 2003 dávala hráčům vybrat způsob, jakým ji chtěli hrát. Mohli se stát kýmkoliv a svá rozhodnutí balancovat mezi stranou dobra a zla.

Popularitě hry nejvíc napomáhal senzační příběh, kterému se dodnes moc herních dějů nedokázalo vyrovnat. Postupně totiž zjišťujete informace o minulosti svého hrdiny a zanedlouho se dozvídáte, že rozhodně není nějakým bezejmenným vojákem, ale jednou z nejvýraznějších osobností své doby.

Witcher 3

V dnešním článku o hrách s vynikajícím příběhem jsme nemohli vynechat herní sérii, která vlastnoručně obnovila lásku literatuře u mnoha hráčů. Zatímco na knižní sérii Andrzeje Sapkowského už řada čtenářů zapomněla, polské studio CD Projekt Red ji vrátilo na vrchol. Tihle vývojáři totiž vytvořili sérii tří her ze světa Zaklínače z níž poslední by se dala považovat za mistrovské dílo.

Witcher 3 je obrovským RPG (hra na hrdiny, pozn.), ve kterém se vžijete do kůže Geralta z Rivie – nejslavnějšího lovce monster. Spolu s ním plníte nejen řadu vedlejších úkolů (které jsou nezvykle skvěle napsané), zabíjíte roztodivná monstra, chráníte bezbranné vesnice a procházíte si i epickým hlavním příběhem, za který by se nemusel stydět ani původní autor téhle polské fantasy ságy.

Herní zaklínač obnovil nejen zájem o původní knihy, ale zároveň dal jistotu i Netflixu, který na motivy Zaklínače natočil vlastní seriál s Henry Cavillem (39) v hlavní roli mrzoutského bojovníka s monstry.

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Henry Cavill, Harrison Ford, George Lucas

Filmy:
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Indiana Jones a Chrám zkázy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké westerny, Star Wars, dobrodružné filmy, akční fantasy, počítačové hry, videohry, RPG hry, Zaklínač, slavné hry, silný příběh, děj
TOPlist