TOP 5 superhrdinských oblekových scén z Marvelovek

28.11.2022

Komiksové filmy o superhrdinech obsahují řadu napínavých a akčních scén, kvůli kterým na ně jejich fanoušci nedají dopustit. Jen máloco se však vyrovná scénám, ve kterých na sebe superhrdinové poprvé oblečou svůj superhrdinský kostým, který fanoušci znají ze stránek komiksových sešitů.

V dnešním článku se proto zaměříme na přesně takové scény, které dnes najdete v tom největším kolosu superhrdinských filmů – v Marvelu. Vítejte na Showbiz.cz, a jak by řekl Barney Stinson ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku: „Nahoď oblek!“

Thor – Thor

Pro první bod dnešního článku se vrátíme k počátkům propojeného světa hrdinů z Marvelu. Ještě než se Avengers poprvé oficiálně spojili, objevil se v kinech první snímek o severském bohovi hromu. Thor šel do kin v roce 2011 a na rozdíl od ostatních superhrdinů této éry Chris Hemsworth (39) ve svém superhrdinském kostýmu začínal.

O své schopnosti, kladivo i oblek však přišel, když ho jeho otec poslal za trest na Zemi, kde se měl naučit zodpovědnosti. Jeho cesta k „sebepoznání“ však nebyla žádný med a než pochopil, v čem spočívá pravé hrdinství, dával si poměrně hodně na čas.

 

 

V momentě, kdy se však rozhodl obětovat za lásku a své přátele, vrátila se mu nejen jeho moc, ale i jeho asgardský oblek s pancířem a rudým pláštěm. Především ale v ruce třímal své věrné kladivo Mjölnir, díky kterému se mohl postavit hrozbě, proti které do té doby neměl sebemenší šanci.

Iron Man – Iron Man 2

Mnoho dobrého se toho o v pořadí druhém Iron Manovi říct nedá. V kinech se objevil ještě před Thorem, ale nebýt fantastického prvního dílu, mnoho fanoušků by si tento film nejspíš nenašel. Hlavní padouch byl odbytý, děj byl předvídatelný a zdálo se, že tvůrcům docházejí síly.

Iron Manovi 2 ale existuje jedna scéna, kterou se filmaři v očích mnoha fanoušků vykoupili, a ta přichází z kraje filmu, kdy se Robert Downey Jr. (57) dostane na závodní okruh v Monaku, kde stane tváří v tvář úhlavnímu nepříteli druhého filmu v podání Mickeyho Rourkea (70).

 

 

Ten chce Tonyho Starka zastihnout nepřipraveného, ale to se mu samozřejmě nepodaří. Tonyho bodyguard Happy s sebou totiž celý den nosí záhadný kufřík, jehož obsahem je přenosný oblek Iron Mana, který si Tony uprostřed vřavy způsobené obrovskou havárií obleče. Kufřík se rozevře a postupně Tonyho tělo obklopí vrstvou neprůstupného kovu.

Hulk – Avengers

Dalším záznamem už se nadobro přesuneme k týmovým filmům, které spadají pod značku Avengers, ale vezmeme to hezky popořadě. Začneme totiž u původních Avengers, které šly do kin už před deseti lety. To ale není jediný faktor, kterým je tento záznam výjimečný. „Oblékací scéna“ následujícího hrdiny je totiž spíš svlékací.

 

 

Superhrdinou, kterého máme na mysli, je totiž zelené monstrum, kterému nikdo neřekne jinak než Hulk. Mark Ruffalo (55) přijíždí na scénu v momentě, kdy ostatní Avengeři čelí mimozemské hrozbě, která má nad nimi jasnou převahu. Tedy až do chvíle, kdy se Bruce Banner před zraky všech promění z ušlápnutého vědce v zelenou horu svalů, která jedinou ránou zastaví obrovského létacího mimozemšťana.

Spider-Man – Avengers: Infinity War

Následujícím filmem se přesuneme k závěru třetí fáze takzvaného MCU (Marvel Cinematic Universe), který vyvrcholil v roce 2019 historicky druhým nejvýdělečnějším filmem. Ještě než se ale dostaneme k Avengers: Endgame, musíme se zastavit „až“ u pátého nejvýdělečnějšího snímku, kterým je Avengers: Infinity War.

 

 

Ten Endgame předchází nejen v úspěšnosti tržeb, ale i dějově. Avengers se zde postaví obávanému Thanosovi, který vše už několik let pozoroval z povzdáli. Poté, co se bleskově vypořádá s Asgarďany, dorazí se svou armádou k Zemi a jedním z prvních, kdo se jim postavil tváří v tvář se stane mladý Peter Parker.

Podaří se mu dostat na vnějšek mimozemské lodi, ale kvůli obrovské výšce a strmému stoupání ztratí vědomí. Zachrání ho ale nový oblek, který mu zašle Tony Stark. Ten mu obklopí jeho bezvládné tělo a díky němu se Peter zachrání před smrtelným pádem z obrovské výšky. Fanoušci se tak mohli konečně setkat s oblíbeným kostýmem, kterému se v komiksech přezdívá Iron Spider.

Avengers – Avengers: Endgame

Na konec jsme si nechali scénu, která sice není tak okázalá a šokující, jako všechny ostatní, které jsme dnes zmiňovali, ale zahrnuje všechny Avengery, kteří se dožili začátku Avengers: Endgame. Hrdinové totiž zjistí, že jediný způsob, jak zvrátit vyhlazení poloviny veškerého života ve vesmíru, spočívá v cestování časem.

 

 

Sestrojit stroj času ale vůbec není snadná věc a hrdinové se na cestování časem musí řádně připravit. Protože s tímhle plánem přijde Tony Stark, na něm spočine i vyvinutí nových kostýmů pro celý tým. Avengers musí být totiž adekvátně chráněni před nežádoucími účiny cestování zpátky do minulosti, a tak všechny čeká slušivý dárek v podobě přilehlé bílo-červené kombinézy.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mickey Rourke, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth

Filmy:
Iron Man 2, Thor, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
video, filmové scény, Avengers Marvel, kostýmy, filmy marvel, Iron Man oblek, filmy se superhrdiny, superhrdinské filmy, Avengers, komiksoví superhrdinové, Robert Downey Jr
TOPlist