TOP 5 Star Wars projektů, které v budoucnu naleznete na Disney+

27.08.2019

D23 Expo je svátkem nadšenců do všeho, co spadá pod hlavičku Disney. Je to obrovská událost, která se letos konala od 23. do 25. srpna v americkém Anaheimu, kde se fanoušci Disney dozvěděli celou řadu nových informací o projektech, které studio myšáka Mickeyho v současnosti připravuje. Konference D23 Expo by se dala snad nejlépe přirovnat ke slavnému Comic Conu ze San Diega.

Jedním z těch nejočekávanějších projektů je nová streamovací služba Disney+, na které se budou objevovat nejen starší filmy a seriály, ale speciálně pro ni budou vznikat i nové projekty. Disney totiž v současnosti nezahrnuje jen princezny a pohádkové postavy. Pod toto studio totiž spadají obrovské značky jako je například Marvel a od roku 2012 i Star Wars.

Právě Star Wars bylo jedním z hlavních taháků letošního D23 Expo a Disney s šokujícími informacemi rozhodně nešetřilo. Představilo totiž celou řadu projektů ze světa Hvězdných válek, které chystá pro již zmíněnou streamovací službu. Ty nejzajímavější projekty vám představíme v dnešním článku.

5. Star Wars: Klonové války

S prvním seriálem, který se na službě Disney+ objeví, mají zkušenosti jen ty největší fanoušci příběhů z dávných časů a předaleké galaxie. Jde totiž o animované Star Wars: Klonové války, které se již v minulosti dočkaly šesti úspěšných sérií na televizi Cartoon Network a jejichž prozatím poslední šestá série běžela na Netlixu.

V roce 2014 byl však seriál náhle ukončen a fanouškům tak zbyly jen oči pro pláč. Přestože Klonové války působily navenek jako animák pro děti, přinášely skutečně propracované příběhy, které rozvíjely postavy známé z celovečerních Star Wars filmů. Na letošním D23 Expu však Disney oznámilo, že pro svou Disey+ platformu na předchozí série Klonových válek naváže sedmou řadou.

Nová série by se měla skládat z dvanácti epizod, které mají uzavřít nespočet rozpracovaných dějových linek, jež předčasné zrušení seriálu nechalo otevřené. Sedmé řady by se diváci měli dočkat už v březnu roku 2020.

4. Prequelová série k Rogue One

Následující seriál naváže na úspěchy spin-offového filmu z roku 2016 nesoucího jméno Rogue One: Star Wars Story. Tento snímek vyprávěl příběhy speciální jednotky rebelů, kteří dostali za úkol ukrást plány na první Hvězdu smrti. Pokud jste však tento snímek viděli, asi moc dobře víte, jak to s jeho hrdiny dopadlo. Pokračování jejich příběhů tak není dost dobře možné. Jak to tedy Disney vyřeší?

Pro Disney+ natáčí prequelovou sérii, která se bude odehrávat ještě před událostmi filmu, ze kterého vychází. Hlavním hrdinou však tentokrát nebude mladičká Jyn Erso, ale ostřílený rebelský špion Cassian Andor, kterého si v původním filmu zahrál Diego Luna (39). Ten se do své role vrátí i v připravovaném seriálu.

Ten se bude odehrávat v počátcích odboje proti Galaktickému impériu a diváci tak budou moci sledovat prozatím filmy nepolíbenou éru Star Wars. Kromě Diega Luny se do své role robota K-2SO vrátí i skvělý Alan Tudyk (48). Zbytek obsazení je však prozatím držen v tajnosti.

3. Nabídka VŠECH Star Wars filmů

Následující informace potěšila především ty, kteří milují původní filmy ze série, které vznikaly mezi lety 1977 a 1983. To, že se na Disney+ objeví současné filmy, asi nikoho nepřekvapilo. Zahrnutí prequelové trilogie, kterou George Lucas (75) odstartoval v roce 1999, bylo už na pováženou, ale s původní trilogií na Disney+ snad nikdo nepočítal.

Ne, že by se Disney za původní trilogii nějak stydělo, ale situace s právy na tyto snímky není vůbec jednoduchá. Ta totiž stále vlastní společnost Turner, která spadá pod WarnerMedia. Studio myšáka Mickeyho se však zřejmě s Warnerem dohodlo a na Disney+ se tak objeví nejen všechny dosavadní filmy hlavní série, ale i Rogue One či Solo: Star Wars Story a další budou následovat.

2. The Mandalorian

O předposlední seriál, který vám dnes chceme představit, kolovaly zvěsti už před téměř deseti lety. Pak se však začala situace kolem vlastnictví značky Star Wars velmi komplikovat a z téměř všech předpřipravených plánů nakonec sešlo. Až na jaře loňského roku oznámil režisér John Favreau (52), že se ujme tvorby nového seriálu s názvem The Mandalorian.

Události tohoto seriálu se budou odehrávat v období mezi díly Návrat Jediho a Síla se probouzí a v centru dění bude námezdní lovec mandalorianského původu. Mandaloriané jsou rasou neohrožených bojovníků, ze kterých pocházel například i Jango Fett a jeho naklonovaný syn Bobba.

Role lovce odměn v připravovaném seriálu se ujme Pedro Pascal (44), kterého můžete znát především jako Oberyna „Rudé zmije“ ze seriálu Hra o trůny. I zbytek obsazení vypadá velmi slibně, jelikož se v dalších rolích objeví například Nick Nolte (78), Gina Carano (37) nebo Taika Waititi (44). Osmidílný Mandalorian stál jeho tvůrce přes sto milionů dolarů a na Disney+ by se měl objevit už 12. listopadu letošního roku.

1. Seriál o Obi-Wanu Kenobim

I o posledním projektu dnešního seznamu se opravdu dlouhou dobu spekulovalo. Už tolikrát byl film o životě Obi-Wana Kenobiho po pádu Galaktické republiky téměř potvrzen, jen aby byl o několik okamžiků později opětovně zrušen, že už k veškerým informacím o tomto projektu začali být jeho fanoušci apatičtí.

Film o tomto zkušeném rytíři Jedi nakonec nevznikne, ale to rozhodně není důvod k zoufání. Místo něj se totiž fanoušci této postavy dočkají plnohodnotného seriálu, který by se měl začít natáčet na jaře příštího roku. Do role Obi-Wana se navíc k obrovskému nadšení fanoušků vrátí Ewan McGregor (48), který si slavného Jedie zahrál v prequelové trilogii.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Alan Tudyk, Ewan McGregor, Diego Luna, George Lucas

Filmy:
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Star Wars: Klonové války

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, Hvězdné války, Disney, Star Wars, spin-off filmy, spin-off, Star Wars: Klonové války, Star Wars série, mimozemšťané, Rogue One, prequel, The Mandalorian, Seriál o Obi-Wanu Kenobim, Disney plus, Ewan McGregor role, sci-fi projekty, Star Wars projekty, Star Wars Disney plus, plánované sci-fi série, plánované sci-fi filmy
TOPlist