TOP 5 šokujících filmových smrtí

12.05.2024

Filmový průmysl nás často překvapuje nečekanými zvraty a emočně náročnými konci. V dnešním článku se podíváme na pět filmových momentů, které diváky naprosto odzbrojily a často je zastihly naprosto nepřipravené. Na druhou stranu, na smrt oblíbené postavy se dá připravit jen těžko.

V dnešním článku si posvítíme na řadu vypjatých scén od tragického konce sportovního snu až po epické bitvy plné magie. Představíme vám totiž pětici nečekaných filmových smrtí, které otřásly diváky ze všech koutů světa.

Maggie Fitzgerald – Million Dollar Baby

Film Million Dollar Baby od Clinta Eastwooda (93) diváka zavede do světa boxu, kde Maggie Fitzgerald, ztvárněná Hilary Swank (48), sní o kariéře profesionální zápasnice. Přestože je poměrně výbušná a často „nevycválaná“, má obrovský talent a píli, který ji neustále posouvá vpřed.

Její sny se však nečekaně rozplynou, když mladá boxerka utrpí vážné zranění, které ji ochromí. Zbytek příběhu stráví v nemocnici, kde nakonec požádá svého trenéra, aby jí pomohl ukončit život. Tento nečekaný konec vyvolává otázky o etice a morálce ve sportu a ve filmu, a způsobuje, že diváci přemýšlejí o těžkostech, které sportovci zažívají při různých zdravotních problémech.

Výkon Hilary Swank v této roli byl oceněn Oscarem a film také rozpoutal debaty o právu na důstojný konec. Tento filmový moment nejenže překvapil diváky očekávající klasický sportovní příběh, ale také vyvolal otázky o lidské odolnosti a tragédii.

Albus Brumbál – Harry Potter a princ dvojí krve

Albus Brumbál je jednou z nejdůležitějších postav celé ságy o Harrym Potterovi. Ačkoliv je vůbec prvním, s kým se ve filmech setkáváme, konce série se nedožije. Umírá totiž v šestém díle série, a to přímo rukou svého chráněnce Severuse Snapea.

Ačkoliv divák zatím úplně netuší, k čemu přesně mezi Brumbálem a Snapem došlo, Michael Gambon a Alan Rickman podávají tak fantastické výkony, že je nad slunce jasné, že je za zdánlivě chladnokrevnou vraždou ukryto mnohem víc. Brumbálova nečekaná smrt nejenže značí významný moment pro děj celé série, ale také představuje velkou výhru pro Smrtijedy a jejich vládce Voldemorta.

Tato scéna také znamená významnou změnu i v Harryho životě, jelikož se musí stát samostatným a svébytným bez toho, aby se mohl spolehnout na své zkušenější přátele.

Posádka auta – Mlha

Na konci hororového filmu Mlha, režírovaného Frankem Darabontem (65), se skupina přeživších ocitá v zoufalé a zdánlivě bezvýchodné situaci. Jsou uvěznění ve svém autě, obklíčeni mlhou plnou interdimenzionálních monster a prakticky nemají šanci na přežití. Rozhodnou se raději ukončit své životy, než čekat na smrt z rukou stvůr.

David, kterého hraje Thomas Jane (54) se nabídne, že ostatním zkrátí trápení, a s jejich souhlasem zastřelí všechny ostatní pasažéry a nakonec i sám sebe. Než si ale stihne prohnat kulku vlastní hlavou, mlha se rozplyne a objeví se armáda, jejíž záchrana byla vzdálená jen několik málo minut.

Tento šokující zvrat zanechává diváky s pocitem zoufalství a otázek o lidském rozhodování v extrémních situacích. Film končí jedním z nejdrastičtějších momentů v nedávné filmové historii, což přiměje diváky přemýšlet o důsledcích vlastních činů.

Polovina lidstva – Avengers: Infinity War

V Avengers: Infinity War dosáhne Thanos svého cíle shromáždit všechny kameny nekonečna do své rukavice a jedním lusknutím prstu vyhladí polovinu populace vesmíru. Tento moment je jedním z nejvíce šokujících v celé historii filmů od Marvelu. Komiksoví fanoušci jsou totiž zvyklí, že jejich hrdinové vždy v poslední chvíli zvítězí, v Infinity War tomu tak není. Scéna, kdy Avengeři bezmocně přihlížejí, jak jejich přátelé rozpadají na prach, zanechává i nejotrlejšího diváka v šoku.

Tato scéna zásadně mění dynamiku Marvel Cinematic Universe a zanechává zbývající hrdiny v pocitu beznaděje a ztráty. Zejména smrt mladičkého Petera Parkera v náručí Tonyho Starka dodává celé události osobní a emocionální rozměr a silný pocit beznaděje.

Malcolm Crowe – Šestý smysl

Šestý smysl, film režiséra M. Night Shyamalana (53), představuje jedno z největších překvapení ve filmové historii. Malcolm Crowe. psycholog ztvárněný Brucem Willisem (68), pomáhá mladému chlapci, který vídá duchy. Až na konci filmu se dozvídáme, že jedním z těchto duchů je i sám Malcolm, který nepřežil přestřelku v samém úvodu celého filmu

Tento zvrat nejenže šokoval diváky, kteří do filmu vstupovali bez předchozích znalostí o ději, ale také nabízí novou úroveň ocenění filmového materiálu při opakovaném sledování. Chování a „život“ Malcolma se při druhém sledování stává mnohem tragičtější, a divákům poskytuje jeden z nejlepších filmových překvapení všech dob.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michael Gambon, Bruce Willis, Thomas Jane, Hilary Swank

Filmy:
Šestý smysl, Million Dollar Baby, Harry Potter a Princ dvojí krve, Mlha

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
harry potter, smrt postavy, americké thrillery, filmy marvel, Avengers, šokující scény, filmová smrt, šokující momenty
TOPlist